20. februārī plkst. 19.00 Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē notiks Daumanta Liepiņa koncerts “Šūberts, Šopēns un Enesku”. Divdesmit piecus gadus jaunais pianists apžilbina prestižu konkursu žūrijas un vienaldzīgu neatstāj nevienu, kam palaimējies dzirdēt viņa spēli.

Daumants Liepiņš sācis apgūt klavierspēli jau 5 gadu vecumā, un šodien ir daudzu starptautisku pianisma konkursu laureāts. Latvijā saņēmis Lielo mūzikas balvu kategorijā Gada jaunais mākslinieks (2017). Pagājušais gads ir nesis uzvaru prestižajā Vendome pianistu konkursā Šveicē, izpelnoties ne tikai publikas ovācijas un žūrijas vienbalsīgu atzinību, bet arī iespēju ar solokoncertu šogad debitēt slavenajā Verbjē festivālā Šveicē un ierakstīt disku Steinway ierakstu kompānijā. 2019. gada martā kļuvis arī par laureātu Maria Canals Starptautiskajā pianistu konkursā Barselonā.

Mūziķis intervijā laikrakstam “Diena” atklāj: “Marijas Kanalsas konkurss Barselonā un Verbjē festivāla balvas Vendome konkurss ir pamatīgi mainījuši manu dzīvi. Tie ļoti rūpējas par uzvarētājiem, nodrošinot viņus ar koncertiem vēl ilgi pēc tam. Uzreiz pēc Marijas Kanalsas konkursa man bija koncerti Romā, Barselonā un Katānijā. Decembrī būs vēlreiz Barselonā, ir plānoti koncerti 2020. un 2021. gadā. Nākamgad vēl Minhenē un Parīzē, 2021. gadā kopā ar orķestri vairākās Spānijas pilsētās – Madridē, Barselonā, Kordovā un Tenerifē, Kanāriju salās.” (2019.10.06.; žurnāliste, muzikoloģe Inese Lūsiņa; pilna intervija laikrakstā “Diena”)

Daumants regulāri koncertē Latvijā un citviet Eiropā un ir uzstājies ar tādiem simfoniskajiem orķestriem kā Liverpūles Karalisko Filharmonijas orķestri, Rumānijas Nacionālo simfonisko orķestri, Gruzijas nacionālo simfonisko orķestri,  Helsingborgas simfonisko orķestri,  Kauņas simfonisko orķestri u.c. Mūziķis studē Ingesundas Mūzikas augstskolā Zviedrijā.

Zviedru prese viņu jau nodēvējusi par pasaules klases mūziķi ar ģēnija auru.

Ogrē talantīgais pianists atskaņos savu jauno koncertprogrammu, ko veido trīs klaviermūzikas “grandi”, izcilas un savstarpēji ļoti atšķirīgas klaviersonātes. Dzirdēsim vēlīno Franča Šūberta Lamažora opusu, ne mazāk populāro Friderika Šopēna Trešo sonāti siminorā,  kā arī Latvijā līdz šim vēl neatskaņoto rumāņu komponista Džordžes Enesku Trešo klaviersonāti, kas pārsteidz ar dabas skaņu imitācijām un tautiskajām melodijām, arī ugunīgiem ritmiem un fantāzijas lidojumu.

Biļetes iepriekšpārdošanā  15 EUR  – ONKC kasē un www.bilesuparadize.lv . Koncerta dienā 20 EUR. Atlaide 15%  ar Ogres novadnieka karti, norēķinoties kasē.