Atceroties mūsu tautas varoņus un svinot Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienu 11., 17. un 18. novembrī Ogres novada Kultūras centra logos iemirdzēsies iespaidīga gaismas instalācija.

Ogres novada Kultūras centra komanda apvienojot savas zināšanas, pieredzi un mūsdienu tehnoloģiju iespējas ir radījusi Latvijā vēl neredzētu gaismas instalāciju, kuru papildina mūzikas fragments no rokoperas LĀČPLĒSIS un noskaņu radoši skaņas elementi.

Tumsas aizsegā, ar gaismas un skaņas palīdzību, Ogres novada Kultūras
centra logos atdzīvosies Latvijas tautai nozīmīgi simboli, kas ataino brīvības cīņu, neatkarību un mīlestību pret savu valsti.

Instalācija būs apskatāma diennakts tumšajā laikā, no tumsas iestāšanās līdz pat rīta gaismai.

Apmeklētājus, kas Ogres novada Kultūras centrā viesosies 11. novembrī, aicinām ciemos arī 17. un 18. novembrī, kad būs vērojama jau pavisam cita gaismas un skaņas instalācija un pilsētā valdīs svētku atmosfēra.

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, plkst. 19.00, godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, aicinām arī doties Lāpu gājienā no Strēlnieku piemiņas zīmes Daugavas krastā uz Brāļu kapiem.

Tāpat 18. novembrī plkst. 16.00 Ogres novada Kultūras centrā norisināsies svētku koncerts un apbalvojumu OGRES GODA NOVADNIEKS un OGRES GADA NOVADNIEKS pasniegšana. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieri Madara Botmane, Kristians Karēļins, dziedātājs Juris Jope un Ogres novada Kultūras centra jauniešu koris IMPULSS izpildīs Zigmāra Liepiņa, Raimonda Paula, Aināra Virgas, Mārtiņa Brauna un citu komponistu melodijas, kas vienoja un sargāja mūs dažādos likteņu griežos, – dziesmas, kurās kā pūrā ielocīts Tēvzemes vārds, valoda un latvieša dvēsele.

Svētku noslēgumā, plkst. 19.00, Daugavas krastā pie vides dizaina objekta OGRES BĀKA debesis izgaismos Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai veltīta uguņošana.

Aktuāla informācija visiem, kas plāno doties vērot svētku uguņošanu:

Aicinām doties uz salūtu ar sabiedrisko transportu. Vides objekts “Ogres bāka” atrodas 10 minūšu gājiena attālumā no Ogres dzelzceļa stacijas un autoostas. Ja nepieciešams doties uz Ogri ar personīgo transportu, jāņem vērā, ka Jura Alunāna iela būs slēgta. Automašīnas var novietot Ogres centrā, kā arī Akmeņu ielā, Lielvārdes ielā un Kaļķu ielā. Ogres novada Tūrisma centrs izstrādājis karti, kurā atzīmētas stāvvietas Ogrē. Apmeklējot svētku pasākumus, vērts doties arī garākā pastaigā pa Ogri, kas rotāta sarkanbaltsarkanās krāsāsKarti ar īpaši izgaismotām vietām Ogrē – skatīt šeit!

Drošības nolūkos no plkst. 18.30 līdz 19.30 ūdens tilpne ap Ogres bāku ūdenstransporta kustībai būs slēgta.

Gaismas instalāciju un svētku pasākumu apmeklējums bez maksas.