Piektdienas vakaram satumstot, Ogres pilsētas skvērs uz Brīvības ielas, kā ierasts, ietērpās gaismiņu rotās, bet cilvēki turp steidzās uz šī gada pirmo tirdziņu, kuram bija dots atbilstošs vārds – “Gaismu lietus”.

Sīkā līņāšana, šķiet, nebija šķērslis, lai ierastos izbaudīt tirgus gaisotni un apskatīt, kas nu ir tirgotāju sarūpēts, lai nosmeķētu dažādus gardumus un iegādātos pašu labāko un svaigāko preci, kuru katrs tirgotājs lielīja, kā nu māk. Ļaudis nāca un gāja, steidzīgie no darba un nesteidzīgie, garām ejot.

Mājražotāju un amatnieku tirdziņi ir tā vieta, kur iespējams iegādāties īpašus produktus, kādus lielveikali parasti nepiedāvā, sameklēt dāvanas un kaut ko īpašu brīvdienu galdam ģimenei. Tirgotāji lepni daudzināja savu preci, ka, lūk, tā svaiga, ka tieši vakar uz alkšņa malkas nokūpināta gaļa, šonakt izcepta maizīte īstā krāsnī, kurinātā ar malku. Turklāt maizīte cepta no bioloģiski audzētu graudu miltiem, plaucēta un cepta ar ieraugu, ar sēkliņām un žāvētiem augļiem, kādu vien sirds kāro! Putraimdesu līkumi, speķis un šķiņķis, dažnedažādas zivis, lauku siers, mājas vīni, ārstniecības augu tējas, augļu sukādes, sīrupi, medus, pīrāgi, strūdeles, piparkūkas, halva un austrumu garšvielas, čiekuru zapte un bērzu sīrups – dabas veltes un Latvijas lauku labumi. Rokdarbnieces rādīja, ko pa garo ziemu saadījušas un satamborējušas, sniegu gaidīdamas. Rotas, tekstilizstrādājumi, amatnieku darinājumi – viss, kas pieklājas kārtīgam tirdziņam.