Sestdien, 16. jūnijā atjaunotajā Taurupes brīvdabas estrādē viesojās Ogres Tautas teātris ar izrādi “Skroderdienas Silmačos”. Kā skaidro teātra režisors Jānis Kaijaks, šī jau ir otrā vasara, kad teātra trupa dodas uz kādu no Ogres novada pagastiem spēlēt latvietim tik tuvo “Skroderdienas Silmačos”.

Pirms izrādes godināta ar Ogres novada pašvaldības Pateicības rakstu tika Taurupes kultūras darbiniece Inta Antone.

“Ar “Skrodeerdienām Silmačos” ielīgojām Ogres novadu svētkiem. Prieks, ka turpinām aizvadītajā gadā iecerēto – vasarā rīkot Ogres Tautas teātra viesizrādes novada pagastos. Prieks, ka izrāde bija kupli apmeklēta. Tas vien iecina par mīlestību pret teātri un mūsu Ogres tautas teātri, kura vārds izskanējis ar augstākajiem novērtējumiem Latvijas mērogā. Un Taurupes brīvdabas estrāde un Ogres Tautas teātris ar Skroderdienaām radīja sajūtu, ka Jāņi jau tepat”, stāsta Antra Purviņa, Ogres novada Kultūras centra direktore.

“Skroderdienās kopā saplūst daudzas svarīgas komponentes – Līgo svēktu nozīme, Blaumaņa iekodētais latviskums gan tēlos, gan attiecībās. Un kopā būšana, ko var pielīdzināt sadziedāšanās fenonenam – kad visi esam vienā ritmā un elpā”, norāda Jānis Kaijaks, Ogres Tautas teātra režisors.

Pasākumu organizēja Ogres novada Kultūras centrs sadarbībā ar Taurupes pagasta pārvaldi.