Sestdien, 15. septembrī Pasaules talkas dienā, arī Latvijā, tostrap Ogres novada Taurupes pagastā vairāk nekā 100 talcinieku pulcējās, lai iekoptu gleznotāja Vihelma Purvīša dzimtas mājas “Vecjaužus” un stādītu laimes kokus. Sēklas jaunajiem kokiem ņemtas no āboliem turpam “Vecjaužu” ābelēs, kas vēl saglabājušās no Purvīša laikiem un šobrīd turpina nest dižgara mantojumu.

Pasaules talka Taurupē norisinājās sadarbībā ar Lielās talkas organizatoriem un Latvijas institūtu, kā arī piedaloties gan Ogres Mākslas skolas pedagogiem un audzēkņiem, gan Taurupes skolas bērniem un pagastu pārvaldei, kā arī savu vēstījumu – ābeli – iestādīja Igaunijas vēstnieks Latvijā Arti Hilpuss. Talku noslēdza ar kopīgu dziesmu “Bēdu manu lielu bēdu, es par bēdu nebedāj!”

“Šo talku nosaucām #ieelposimPurvīti, jo “Vecjauži” mums novadam ir unikāla vieta un tā ir mūsu iespēja par Ogru stāstīt pasaules mērogā, nesot Purvīša vārdu. Te dzīvo Purvīša gars, ainavas un sajūtas par Latviju. Pateicos talkas dalībniekiem un atbalstājiem un, protams, Purvītim, kas mūs vieno”, Antra Purviņa, Ogres novada Kultūras centra direktore.

Talkas laikā iekopta “Vecjaužu” teritorija, stādīti laimes koki, kā arī iztīrītas klēts drupas, kur talkas dienā bija iespēja apskatīt Ogres Mākslas skolas audzēkņu darbus – interpretācijas par Purvīti.

Talkā piedalījās arī mājas saimniece Margarita Lestrādena – muzeja speciāliste no Nīderlandes, kas “Vecjaužus” vēlasizveidot par vietu, kur pulcējas mākslinieki no visas pasaules.

Talkas organizatori saka paldies atbalstītājiem – Ogres novada pašvaldībai, Ogres Mākslas skolai, Latvijas valsts mežiem. Paldes Fazer Latvija, Baltic restaurants, Rimi – par gardo maltīti talkas dalībniekiem.