Teātru viesizrādes un pasaules atzītu mākslinieku koncerti, kas neliks garlaikoties nevienam kultūras gardēdim.

  1. Latvijas Nacionālā teātra viesizrāde “SLAKTIŅA DIEVS”

Lomās Evija Krūze, Inga Misāne-Grasberga, Mārtiņš Egliens un Jānis Āmanis.

Autore – Jasmīna Rezā

Režisore – Daiga Kažociņa

Kādas situētas ģimenes 11 gadus vecā atvase skolā sadevusi pa seju otras tikpat situētas ģimenes 11 gadus vecajam puikam. Taisnības meklējumos abi pāri apmaldās pārliecībā, kā audzināt bērnus, kas ir ģimene un kāda ir pati pasaules kārtība. Šis stāsts būs par vecākiem, par to cik ļoti visi gribam būt civilizēti, un, protams, mums katram vienmēr būs sava taisnība. Tātad karš ir neizbēgams. It kā vienkāršā, pat banālā situācijā izrāde risina globālas mūsdienu sociālās un kultūras problēmas. Lai gan skata punkts ir ass un varbūt pat nežēlīgs, izrādē tas izteikts vieglā, asprātīgā spēles formā komēdijas žanrā.

Biļetes EUR 15; EUR 20 izrādes dienā

Atlaide 15% – Ogres novadnieka karte

2. Latvijas Leļļu teātra viesizrāde “EMĪLS UN BERLĪNES ZĒNI” pēc Eriha Kestnera tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem

Tā ir brīnišķīga iespēja atgriezties pasaulē, kurā joprojām viss ir iespējams. Pasaulē, kurā pieaugušajiem nemaz nav droši uzticēt visus noslēpumus. Pasaulē, kurā nepazīst nekādus “stāvokļus sabiedrībā”un citas pieaugušo muļķības. Pasaulē, kurā valda citi, nerakstīti likumi. Likumi, kuru pamatā ir īsta draudzība, godīgums, uzticēšanās un drosme, bet nav vietas ļaunprātīgai viltībai, nodevībai, vājumam un ļaunumam. 

Ieteicamais vecums 6 +, izrādes ilgums 1:50 ar starpbrīdi.

Izrāde ieguvusi “Spēlmaņu nakts 2014/2015” Bērnu žūrijas simpātiju balvu.

Biļetes iepriekšpārdošanā EUR 12; EUR 15 izrādes dienā

Atlaide 15% – Ogres novadnieka karte

Pērkot 4 un vairāk biļetes ir grupas atlaide 15%

3. Daugavpils teātra viesizrāde “KLIEDZĒJI”, kura saņēma „Spēlmaņu nakts 2019” balvu kategorijā „Gada mazās formas izrāde”. 

Iestudējuma pamatā ir Jāņa Klīdzēja romāns „Sniegi” (1963), kuru dramatizējusi Ludmila Roziņa. Izrāde vēsta par neparastu attiecību trijstūri starp neredzīgu meiteni Tāsīti, ar tuberkulozi sasirgušu zemnieku Eduku un muzikantu-klejotāju Ruduku.

Lai arī Tāsītes acis ir zaudējušas spēju redzēt, tomēr viņa spēj saskatīt būtisko caur pieskārieniem, skaņām, smaržām un savu sirdi. Izrādē Tāsītes neparasto pasauli iepazīt var arī skatītāji – tā tiek atspoguļota, iesaistot visus izrādē spēlējošos aktierus, kuri kļūst par viņas dzirdi un kā vienots organisms rada šo neparasto skaņu pasauli, pārceļot varoņus te uz mežu, te pilsētas ielās. Izrādes muzikālo noformējumu veidoja komponists Jēkabs Nīmanis, kurš par šo darbu saņēma „Spēlmaņu nakts 2019” balvu nominācijā „Gada muzikālās partitūras autors”.

Lomās: Milena Savkina, Agris Krapivņickis, Mihails Abramovs, Kristīne Veinšteina, Egils Viļumovs, Zanda Mankopa

Skatītāju vietas uz skatuves, cena 15 EUR, izrādes dienā 17 EUR.

4. Valmieras teātra viesizrāde “VENĒRA KAŽOKĀDĀ”

Komēdija 1 daļā

Režisore un dramatizējuma autore –Inese Mičule

Lomās: Inga Alsiņa-Lasmane, Imants Strads

Viņš  jau ir zaudējis cerību atrast aktrisi galvenajai lomai savā topošajā izrādē. Viņa ir pārliecināta, ka šī loma atbilst tieši viņai.

Vandas Žurdēnas uzstājības un personības spēks ir mistiski vilinošs, un tas lēnām ierauj režisoru un rakstnieku Tomasu Novačeku elpu aizraujošā lugas lasījumā, kura iznākums kļūst par pārsteigumu abiem…

Šī vairākkārt apbalvotā viencēliena luga-lugā ir izcilā, tumšā humora meistara, amerikāņu dramaturga, scenārista un novelista Deivida Aivsa (David Ives) komēdija, kuru viņš sarakstījis pēc austriešu rakstnieka Leopolda fon Zahera-Mazoha (Leopold von Sacher-Masoch) noveles “Venēra kažokādā” (“Venus in Fur”) motīviem ar tādu pašu nosaukumu.

Biļetes 13 EUR; 10 EUR.

5. Pianists Daumants Liepiņš programmā “ŠŪBERTS, ŠOPĒNS, ENESKU”

Divdesmit piecus gadus jaunais pianists apžilbina prestižu konkursu žūrijas un vienaldzīgu neatstāj nevienu, kam palaimējies dzirdēt viņa spēli.

Daumants Liepiņš regulāri koncertē Latvijā un citviet Eiropā un ir uzstājies ar tādiem simfoniskajiem orķestriem kā Liverpūles Karalisko Filharmonijas orķestri, Rumānijas Nacionālo simfonisko orķestri, Gruzijas nacionālo simfonisko orķestri,  Helsingborgas simfonisko orķestri,  Kauņas simfonisko orķestri u.c. Mūziķis studē Ingesundas Mūzikas augstskolā Zviedrijā. Zviedru prese viņu jau nodēvējusi par pasaules klases mūziķi ar ģēnija auru.

Ogrē talantīgais pianists atskaņos savu jauno koncertprogrammu, ko veido trīs klaviermūzikas “grandi”, izcilas un savstarpēji ļoti atšķirīgas klaviersonātes. Dzirdēsim vēlīno Franča Šūberta Lamažora opusu, ne mazāk populāro Friderika Šopēna Trešo sonāti siminorā,  kā arī Latvijā līdz šim vēl neatskaņoto rumāņu komponista Džordžes Enesku Trešo klaviersonāti, kas pārsteidz ar dabas skaņu imitācijām un tautiskajām melodijām, arī ugunīgiem ritmiem un fantāzijas lidojumu.

Biļetes iepriekšpārdošanā  15 EUR. Koncerta dienā 20 EUR. Atlaide 15%  ar Ogres novadnieka karti, norēķinoties kasē.

6. Maria Mendes (Portugāle), Michael Pipoquinha (Brazīlija) un Latvijas Radio bigbends koncertā “DIENVIDU KRASTI”

Maria Mendeša (Maria Mendes) ir portugāļu dīva ar plašu muzikālo interešu loku – viņa teicami jūtas džezā, glāsmaini dzied popmūziku un māk savai dzidri skanīgajai balsij piešķirt arī fadu smeldzīgumu. Mendeša uzstājusies Ņujorkas leģendārajā Blue Note Jazz Club, viņai uzgavilējusi Montrē džeza festivāla publika. Portālā All About Jazz teikts: “Mendeša skaidri parāda, ka viņai absolūti nekas nav jāpierāda.”

Mišaels Pipokiņa (Michael Pipoquinha), kurš Latvijā viesojies vairākkārt, jau pusaudža gados ar savu tehniski meistarīgo spēli apbūra tūkstošus sava videokanāla sekotāju visā pasaulē, un tagad šis brazīļu jauneklis ir uz pasaules slavas sliekšņa. Mišaela spēlē ir Brazīlijas ritmu daudzkrāsainība, unikāla slepu jeb plaukstspēles tehnika un mežonīgi grūvi. The Standard Bank Jazz Festival sauc šo brīnumpuisi par sensacionālu.

Koncertā skanēs mūzika no Portugāles un Brazīlijas, priecēs Marias un Mišaela skatuviskā saspēle, kā arī skanēs Latvijas Radio bigbenda programma “Tribute to Jaco”, kas tapusi sadarbībā ar Mišaelu un veltīta leģendārajam džeza basistam Džako Pastoriusam (Jaco Pastorius).

Maria Mendes – balss (Portugāle)

Michael Pipoquinha – basģitāra (Brazīlija)

Latvijas Radio Bigbends (mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags

Biļetes 22 EUR; Koncerta dienā 25 EUR