Laiks mums visiem dots viens, tikai mūsu ziņā, kā to izmantot. Šogad kalendārā viena diena vairāk kā parasti – 29. februāris, un tieši tajā datumā plkst.18.00 Ogres novada Kultūras centra senioru deju kolektīvs “Ogrēnietis” aicina uz savas 20 gadu jubilejas koncertu “Tas mans mūžs”.

Koncertā kopā ar jubilāriem piedalīsies arī bērnu deju kolektīvs  “Ābolēni” (Ogresgals), senioru deju kolektīvi “Baltābele” (Garkalne), “Rīgava” (Salaspils), “Dzirnas” (Cēsis), “Sunta” (Suntaži), “Veldze” (Ķeipene), “Lēdmane” (Lēdmane), “Labākie gadi” (Madona) un “Sumulda” (Meņģele).

“29. februāris ir ne jau katru gadu, un ne jau katru gadu ir tik skaistas jubilejas. Īstā jubileja bija pagājušā gada novembrī, taču tad mūsu kolektīvs bija devies koncertceļojumā uz tālām zemēm,” mums atklāja SDK “Ogrēnietis” vadītāja Ināra Driksna. Jāpiebilst, ka šādos iedvesmas pilnos ceļojumos SDK “Ogrēnietis” dodas katru gadu jau kopš 2010. gada. Dejotāji piedalījušies starptautiskos folkloras deju festivālos Polijā, Spānijā, Igaunijā, Ungārijā, Čehijā, Maķedonijā, Itālijā, Gruzijā, Ukrainā, bet pēdējais festivāls bija Indonēzijā.

Enerģijas pilni un dzīvespriecīgi SDK “Ogrēnietis” dejotāji nāk uz mēģinājumiem divas reizes nedēļā, apgūst un tehniski noslīpē jaunas dejas, jo būt īpašiem un vēlēties pārsteigt ir kolektīva dabā.

“Mēs visu laiku esam kustībā un nav laika skatīties atpakaļ,” aizrautīgi stāstīja I.Driksna. “Festivālam Indonēzijā sagatavojām trīs dažādas programmas, pie kurām strādājām kopš augusta. Pagātnei nav īsti nozīmes, ir svarīgi tas, kas notiek tagad un notiks tālāk. Tagad 3 nedēļas pēc kārtas koncerti, katru sestdienu. Mācīties un apgūt ko jaunu ir ļoti svarīgi, jo tas liek darboties smadzenēm, un jo ilgāk būsim jauni! Koncertā dejosim 7 dejas, kas ir visai daudz, ņemot vērā, ka 4 no tām ir pilnīgi jaunas.”

I.Driksna atklāja, ka ir viena no retajām vadītājām, kas pasūta oriģināldarbus speciāli savam kolektīvam. Dejas kolektīvam veido Latvijas vadošie horeogrāfi.  Lieliska sadarbība izveidojusies ar Jāni Purviņu, Ilzi Mažāni un Ilutu Mistri.

“Deju autori mūs mīl, un mēs mīlam deju autorus. Dejas sākumā dejojam paši, un tas ir kā tests un reizē arī uzticēšanās mums. Ja mēs to nevarēsim, tad nevarēs arī citi,” bija pārliecināta Ināra Driksna un ne bez lepnuma piebilda. “Mēs šobrīd esam labākie savā  F grupā visā republikā. Koncertā tostarp izdejosim  īpašu ģimeņu deju, jo mūsu kolektīvā dejo astoņi precēti pāri.”

Vadītāja atklāja, ka būs arī citi pārsteigumi, bet par tiem iepriekš nevajag stāstīt, jo tad vairs tie nebūs pārsteigumi. Viņa teica paldies visiem, kas palīdz sagatavoties koncertam, it īpaši atzīmējot kultūras centra metodiķi Daci Nikolaisoni un pašus dejotājus – Juri un Ilonu Kiukucānus, Līksmu un Raimondu Dzelmes un Tatjanu Maļinovsku.

“Gadiem nav nekādas vainas!” optimistiski apgalvo Ināra Driksna, aicinot uz  koncertu “Tas mans mūžs”. Biļetes uz koncertu  EUR 2  – ONKC kasē un www.bilesuparadize.lv