4., 5. un 6. septembrī Ogres novada Kultūras centrs aicina uz Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) projekta SATIEC SAVU MEISTARU pasākumiem Ogrē, Ogresgalā un Ciemupē.

LNKC projektā SATIEC SAVU MEISTARU savā pieredzē dalīsies un rosinās darboties dažādu amatu meistari vairāk nekā 100 vietās visā Latvijā, tajā skaitā arī Ogrē, Ogresgalā un Ciemupē.

4. septembrī Ogresgala Tautas nama Mazajā zālē ar meistariem būs iespēja tikties divās meistarklasēs. Pulksten 16.00 norisināsies STABUĻU VEIDOŠANAS MEISTARKLASE, kuru vadīs etnomuziklogs, viens no Krapes SKAŅUMĀJAS izveidotājiem Ilmārs Pumpurs. Savukārt pulksten 18.00 darbu sāks MAIZES UN ŪDENSKLIŅGERU CEPŠANAS MEISTARKLASE ar ZELMAS MAIZNĪCAS saimnieci Ligitu Lasmani. Ieeja meistarklasē 3 EUR. Vietu skaits ierobežots.

Sestdien, 5. septembrī no pulksten 10.00 līdz 13.00 Ogres novada Kultūras centra tautas lietišķās mākslas studijas SAIVA telpās Nr. 188/189, notiks TLMS SAIVA atvērto durvju diena, kuras laikā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar studijas darbu, satikt studijas vadītāju Santu Grinbergu un izmēģināt roku audekla iekārtošanā stellēs.

Savukārt 6. septembrī pulksten 15.00 interesenti laipni aicināti apmeklēt Ciemupes Tautas namu, kur norisināsies sklandraušu un raušu cepšanas meistarklase ar konditori Inetu Zviedri. Šajā meistarklasē vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni 20221107 vai e-pastu ciemupestn@okc.lv.

LNKC projekts SATIEC SAVU MEISTARU notiks jau divpadsmito reizi un guvis lielu atsaucību no meistaru un apmeklētāju puses.  Tā būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.