No novembra, katru piektdienu pulksten 21.25 televīzijas kanālā ReTV skatāms muzikāli izzinošs raidījums DZĪVĀ SKATUVE OGRĒ, kas ļauj iepazīt Latvijā zināmu mūziķu daiļradi, baudīt aizraujošas sarunas un muzikālus priekšnesumus, Latvijā populāru mūziķu izpildījumā.

Katru piektdienu raidījuma vadītāju lomā iejūtas un skatītājus priecē apburošā grupas COLT soliste Elīna Krastiņa un atraktīvais OGRES TEĀTRA aktieris un pasākumu vadītājs Andris Krauja.

Rokgrupas COLT soliste, dziedātāja un dziesmu autore Elīna Krastiņa Latvijas populārajā mūzikā sevi pieteica jau 2004. gadā, kad Elīnas dziesma VIŅI LŪDZ  tika atzīta par 9. vērtīgāko aptaujā MUZIKĀLĀ BANKA. Ikdienā Elīna strādā ar mūziku nesaistītu darbu, taču dziedāšanu viņa nesauc par hobiju, bet gan par savu īsto dzīvi. Raidījuma DZĪVĀ SKATUVE OGRĒ vadītājas lomu Elīnai piedāvāja šī raidījuma idejas autors, Latvijas rock leģenda Harijs Zariņš, kura grupā COLT viņa darbojas jau divus gadus.

Atminoties spilgtākos notikumus no raidījuma filmēšanas, Elīna atklāj: “Ir grupas, kas tik enerģiski iejūtas muzicēšanas norisē, ka tik tiešām burtiskā nozīmē atdzīvina Ogres skatuvi un tā sāk dejot līdzi ar visu uz tās esošo tehniku – vienā no raidījumiem no mūziķu aktīvās muzicēšanas dziesmas laikā no skatuves nokrita statīvs ar visu mikrofonu.”

OGRES TEĀTRA aktieris un pasākumu vadītājs ar vairāku gadu pieredzi Adris Krauja, televizora ekrānos bijis redzams vairākkārt. To zināja arī DZĪVĀS SKATUVES OGRĒ idejas autors Harijs Zariņš, kura iniciatīvā tapa košais raidījuma vadītāju tandēms.

“Noteikti viens no mirkļiem, kuru joprojām filmēšanas grupa atceras un ik pa laikam šādi izjoko viens otru ir Ainara Virgas atbilde uz jautājumu grupas LĪVI ieraksta laikā. Elīna uzdeva jautājumu uz kuru prasījās gara, izsmeļoša atbilde ar kādu stāstījumu, tomēr Ainars pamanījās atbildēt ar īsu un kodolīgu: “Jā”. Interesanti, ka mūziķi, kas pēc šī raidījuma iznākšanas ēterā bija uz DZĪVĀS SKATUVES OGRĒ, arī kā joku izmanto šo  Ainara Virgas atbildi, nedaudz pat ironizējot un atdarinot slaveno ģitāristu,” raidījuma filmēšanu atminas Andris.

Abi vadītāji arī iepriekš kāpuši uz Ogres novada Kultūras centra skatuves un iedzīvinājuši to ar citiem pasākumiem.

“Lielu iedvesmu guvu, svinot uz Ogres novada Kultūras centra skatuves grupas COLT 9 gadu jubileju 2019.gadā. Tā bija pirmā mana lielākā un tajā brīdī nozīmīgākā uzstāšanās šīs grupas sastāvā. Tā arī Ogre kļuvusi par manām vēl vienām mājām un tajā esošā grupa – par vēl vienu ģimeni,” savās sajūtās dalās Elīna.

Andris uzsver: “Uz Kultūras centra lielās skatuves esmu uzstājies tikai OGRES TEĀTRA izrādē LAI DZĪVO BUŠONA, lai gan vairākas reizes esmu uz tās kāpis, kā dažādu pasākumu vadītājs un organizētājs. Vairāk, protams, ir sanācis priecēt skatītājus tieši Ogres teātra Telpā. DZĪVĀ SKATUVE OGRĒ pavēra pavisam jaunas šīs skatuves iespējas, atklājot skatītājiem pašu aizmugurējo tumšo ķieģeļu sienu, kas gluži, kā radīta šī raidījuma fonam, piedodot īpašu noskaņu.”

Raidījumā DZĪVĀ SKATUVE OGRĒ viesojas mūziķi no dažādiem muzikālajiem žanriem, vaicājot par to, kādu mūziku, labprāt izvēlas klausīties šī raidījuma vadītāji Andris atbild: “Mūziku parasti izvēlos pēc attiecīgā brīža noskaņojuma, apkārtējās vides un esošās situācijas. Dažreiz dodoties paskriet tā vien prasās pēc mierīgākas un romantiskākas melodijas, citreiz pirms miega varu paklausīties arī ko smagāku. Noskaņojoties teātra izrādēm ir radīta konkrēta dziesmu liste, kas palīdz noķert nepieciešamo sajūtu. Ja man būtu jānosauc mīļākā mūzikas grupa vai dziedātājs, vai mūzikas žanrs, es to nevarētu izdarīt, jo tādu nav. Man vienkārši patīk mūzika un, kā vecam dejotājam, kurš visu dzīvi ir pavadījis mūzikas ritmā, jāsaka, ka mūzika man iet caur kauliem, labā nozīmē.

Savukārt Elīna atzīmē:  “Mūzikas klausīšanās vienmēr atkarīga no dažādām lietām. Ir dziesmas, kuras jāklausās tāpēc, ka tās jāapgūst. Tad noteikts periods tiek pavadīts, klausoties tikai vajadzīgo repertuāru. Kad ir iespēja ļauties savām domām, tad manā auto skan Peter Gabriel mūzika.

Elīna un Andris ir vienisprātis, ka sajūtas DZĪVĀS SKATUVES OGRĒ projektā ir tikai un vienīgi pozitīvas un ir aizraujoši sekot jaunam sarunas plūdumam.

Iepriekšējo raidījumu DZĪVA SATUVU OGRĒ ieraksti skatāmi  vietnē Okultura.lv un Visit Ogre Youtube kontā, savukārt jaunākajiem raidījumiem iespējams sekot līdzi katru piektdienu plkst. 21.25 kanālā ReTV, kur gaidāmas muzikālas tikšanās ar Latvijas Nacionālās Operas un Baleta solistu Mihailu Čuļpajevu un viesmākslinieci Viktoriju Pakalnieci, mūziķu apvienību Dziļi Violets, čellu trio Melo-M un dziedātāju Dināru Rudāni.