2020. gada 23. oktobrī Ogres novada pašvaldības sēdē ar vienbalsīgu deputātu lēmumu Ogres teātrim piešķirts pilsētas teātra statuss! Atzīmējot šo notikumu, 25. oktobrī teātris aicina uz pirmizrādi – Žana Della un Žeralda Sibleirasa eirofarsa “Lai dzīvo Bušona!” iestudējumu Jāņa Kaijaka režijā.

Ogres teātris ir ilggadējs Latvijas Nacionālā kultūras centra valsts līmeņa izrāžu skates “Gada izrāde” fināla laureāts, trīs reizes iegūstot augstāko – “Gada izrādes” titulu (2015, 2016, 2018). Būtisks profesionalitātes apliecinājums ir arī režisoram Jānim Kaijakam un aktieriem vairākkārt piešķirtie LNKC apbalvojumi. 2019. gadā teātris saņēmis pirmo Līvijas Akurāteres balvu par izcilu sniegumu un ieguldījumu Latvijas kultūrvidē, kas apliecinājusi teātra mērķtiecīgo izaugsmi līdz pilsētas teātra statusam.

Teātra nākotnes mērķus atzinīgi vērtē Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, norādot, ka Ogres teātris kā amatierteātris ir sasniedzis griestus: “Aktieri, kas ir Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes novada iedzīvotāji, dod patiesu gandarījumu Ogres novada skatītājiem un ciemiņiem. Ja nespersim šo tālāko soli, mēs apgriezīsim teātrim spārnus, bet bez spārniem nevar lidot. Ir vajadzīga izaugsme un gara lidojums, lai nospraustu un sasniegtu tālākos mērķus, un šādu iespēju mēs teātrim dosim.”

“Pilsētas teātra statusa iegūšana ir likumsakarīgs mērķtiecīga darba rezultāts. Jaunais statuss teātrim paver jaunas iespējas attīstībai,” atzīst Ogres novada Kultūras centra direktores pienākumu izpildītāja Elīna Aupe, piebilstot, ka par Ogres teātra darbību pozitīvi atsaukušies arī nozares speciālisti un kritiķi: “Tas bija vēl viens apliecinājums tam, ka teātrim nepieciešams jauns statuss, lai turpinātu attīstīties.”

Teātra nozares eksperte, teātra zinātniece Maija Svarinska uzsver, ka režisora Jāņa Kaijaka vadībā teātris sasniedzis patiesi augstu māksliniecisko līmeni: “Pirmām kārtām tas attiecas uz režiju un līdz ar to – aktieru spēli. Teātra repertuārā ir izcila dramaturģija. Esmu redzējusi vairākas izrādes, un dažas pa īstam saviļņoja, kas profesionālam kritiķim nudien nav biežs prieks.”

“Ogres teātris ir sasniedzis tādu radošu un organizatorisku pilnbriedu, lai savā pilsētā iegūtu jaunu statusu – kļūtu par izpildvaras atbalstītu un stimulētu pilsētas teātri. Esmu pārliecināta, ka tas mūsu kultūras dzīvē būtu ne tikai nepieredzēts precedents, bet arī milzīgs stimuls teātra attīstībai,” rezumē teātra zinātniece, “Spēlmaņu nakts 2020/2021” žūrijas komisijas pārstāve Gundega Saulīte.

Pilsētas teātra statuss Ogres teātrim ļauj turpināt iesākto darbu pandēmijas laikā, aicinot uz pirizrādi “Lai dzīvo Bušona!” Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē 25. oktobrī plkst. 18.00. Biļetes “Biļešu paradīzes” tīklā. Vairāk informācijas: www.ogresteatris.lv.