2019.gada 22. septembrī ar izrādi “Ivanovs” Jāņa Kaijaka režijā svinīgi tika atklāta Ogres teātra jaunā sezona.

Šī ir pirmā sezona, kurā Ogres teātris darbosies īpaši teātra mākslinieciskajām vajadzībām radītajā spēles laukumā – Ogres Teātra telpā. Līdz ar sezonas atklāšanu pirmizrādes apmeklētāji kā pirmie varēja iepazīties arī ar mākslinieces Ilzes Kupčas-Ziemeles sadarbībā ar tipogrāfiju “Digitālā pele” radīto Ogres teātra aktieru, mākslinieciskā un tehniskā personāla portretu galeriju, kas turpmāk pirms izrādēm un citiem notikumiem būs aplūkojama Ogres Teātra telpā.

Pēc sezonas atklāšanas izrādes skatītājiem pirmo reizi bija arī iespēja tikties sarunā ar teātra māksliniecisko vadību un aktieriem. Režisors un teātra mākslinieciskais vadītājs Jānis Kaijaks, iezīmējot teātra līdzšinējos darbību un nākotnes plānus, pauda gandarījumu par Ogres teātra sasniegumiem (īpaši – 2019. gada vasarā saņemto pirmo Līvijas Akurāteres balvu), kā arī izteica pateicību Ogres novada Kultūras centram un personīgi tā direktorei Antrai Purviņai par atbalstu un palīdzību Ogres Teātra telpas tapšanā. Klātesošie tika iepazīstināti ar teātra radošo direktori Ievu Rodiņu, kura īpaši izcēla Ogres teātra nosaukuma un līdz ar to – statusa maiņu, pamazām kļūstot par pilnvērtīgu reģionālas un nacionālas nozīmes teātri. Arī skatītāji, paužot iespaidus pēc izrādes, izcēla aktieransambļa izcilo sniegumu, salīdzinot to ar profesionālo teātru līmeni.

Ieskicējot Ogres teātra nākotnes plānus, Ieva Rodiņa izcēla Ogres Teātra telpu kā Ogres un Latvijas mērogā nozīmīgu kultūras vietu, kurā līdzās Ogres teātra izrādēm plānotas arī citu Latvijas teātru viesizrādes, filmu seansi, koncerti u. c. kultūras notikumi.

Šoruden Ogres teātra repertuārā vienkopus būs redzami visi trīs pēdējo gadu laikā tapušie, skatītāju un kritiķu atzītie klasikas iestudējumi – Henrika Ibsena “Bernika projekts”, Oskara Vailda “Cik svarīgi būt nopietnam” un Antona Čehova “Ivanovs”. Savukārt decembrī plānoti divi notikumi – pirmizrāde franču komēdijai “Rītdiena ir tālu” pēc Pjēra Barijē un Žana-Pjēra Gredī klasiskās lugas “Četrdesmit karāti” motīviem, kā arī īpašs Ziemassvētku uzvedums, kurā būs redzami gan Ogres teātra vadošie aktieri, gan Ogres Teātra studijas audzēkņi.

Drīzumā plānots atvērt arī Ogres teātra mājaslapu, kurā būs pieejama informācija par teātra jaunumiem, izrādēm un repertuāru.

Biļetes uz tuvākajām Ogres teātra izrādēm – O. Vailda “Cik svarīgi būt nopietnam” 29. septembrī pl. 17.00 un A. Čehova “Ivanovs” 19.  oktobrī pl. 17.00 – jau pārdošanā “Biļešu paradīzes” tirdzniecības tīklā. Ar Ogres novadnieka karti – īpaša cena!

 

 

 

Informāciju sagatavoja: Ieva Rodiņa, Ogres teātra radošā direktore