No 20. – 22. aprīlim Rīgā norisināsies Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2017” fināls ar 12 Latvijas amatierteātru izrādēm. Finālā arī Ogres Tautas teātra iestudējums “Matilde” (R. Dāls), režisors Jānis Kaijaks.

Ogres Tautas teātra izrādi Rīgā, Latvijas Kultūras akadēmijas teātra studijas ēkā “Zirgu pasts” būs iespēja noskatīties sestdien, 21. aprīlī plkst.12.00.

Izrāde “Matilde”: Matilde ir ļoti apdāvināta meitene, bet vecāki pret savu meitu izturas visai nicinoši un neievēro viņas brīnumainos talantus. Skolā valda briesmīgā direktore Trančbula, kura terorizē bērnus un arī jauko skolotāju Mis Haniju. Matilde uzsāk cīņu pret  ļauno Trančbulu.

Roalds Dāls – angļu rakstnieks, kuru bērni visā pasaulē uzskata par vienu no iemīļotākajiem autoriem, jo viņš raksta par to, kas bērniem ir svarīgs, un tā, kā tas viņiem patīk.  Šogad viņam būtu 101 dzimšanas diena. Rakstnieks, scenārists, kara lidotājs, spiegs, ārsts – izgudrotājs un šokolādes vēstures pētnieks – viņš tiek dēvēts par labāko stāstnieku pasaulē.

Lai iegūtu ceļazīmi uz finālu Rīgā, Ogres Tautas teātri vērtējusi Rīgas reģiona skates žurija – teātra kritiķe, portāla “Krodeks.lv” galvenā redaktore Ieva Rodina, teātra kritiķis Atis Rozentāls un teātra zinātniece mākslas zinātņu doktore Līga Ulberte.

 Ieva Rodiņa: “Roalda Dāla darbs “Matilde” ir bērnu un jauniešu literatūras klasika. Režisoram Jānim Kaijakam izdevies to pārvērst saistošā skatuves versijā, kas uzrunā plašu skatītāju loku – kā bērnu, tā pieaugušo auditoriju. Lielisks atradums ir Matildes lomas atveidotāja Annija Karīna Norberte, kaut arī tēla attīstība izrādes gaitā neizdodas tik daudzkrāsaina kā Dāla grāmatā vai tās kino ekranizācijā – izrādes Matilde lielā mērā paliek “pareizā bērna” ampluā, kamēr Dāla darbā meitenes raksturā iezīmējas plašāka emociju gamma.”

Atis Rozentāls: “Izrāde, kurā strikti nodalīti pozitīvie un negatīvie tēli, turklāt negatīvie tiek spēlēti izkāpinātā groteskā, bet to nosaka pats materiāls. Izrādei ir pārdomāts vizuālais tēls (asprātīgi atrisināts televizors) un veiksmīgs muzikālais noformējums, bet tās veiksmes atslēga ir režisoru panāktā bērnu aktierspēle, īpaši tas sakāms par galvenās lomas tēlotāju, kura loģiski, nepārspīlēti, vienlaikus skaidri runā, dzied, met ritenīšus un nevienu brīdi neizkrīt no tēla. Bet arī bērni kopumā kā ansamblis atstāj labu iespaidu, ir jūtams, ka atmaksājas viņos ieguldītais darbs.”

Līga Ulberte: “Nopietns un pārdomāts inscenējums ar nostrādātu vizuālo (ļoti veiksmīgi kostīmi) un skanisko (dinamiska kustību partitūra; priecē, ka bērni paši gan dzied, gan kustas) koptēlu un lielu ansambli, kurā apskaužami organiski un organizēti darbojas ne tikai kolektīva pieredzējušie aktieri, bet arī visai mazi bērni. Īpaši Matildes lomas tēlotāja Annija Karīna Norberte pārliecinoši iemieso savas varones divas dabas – nopietno grāmatu lasītāju un azartisko “burvi”.”

Ogres Tautas teātris amatierteātru “Gada izrāde” titulu ieguvis divus gadus pēc kārtas – 2015. gadā ar izrādi “Bernika projekts” (H, Ibsens) un 2016. gadā ar izrādi “Cik svarīgi būt nopietnam” (O. Vailds).