20. janvārī BARIKĀŽU 31. GADADIENA OGRĒ

Pieminot 1991. gada barikāžu notikumus:

🇱🇻Pulksten 19.00 Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē tiks demonstrēta režisora Jura Podnieka dokumentālā filma KLUSUMA STUNDA un norisināsies vīru kopas VILKI koncerts.

Kolektīvs par savas darbības mērķi uzskata apkopot, izzināt un popularizēt latviešu karavīru dzīvesziņu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. “Vilku” repertuārā ir dažādu laiku latviešu karavīru dziesmas, mūzika, rituāli. Dziesmas repertuāram tiek meklētas apkopotajos latviešu tautas mūzikas materiālos, bet liela daļa Pirmā pasaules kara latviešu strēlnieku, Otrā pasaules kara latviešu leģionāru un nacionālo partizānu dziesmas ir pierakstītas no šo cīņu dalībniekiem.

🖼No pulksten 17.00 būs atvērts Ogres novada Kultūras centra Lielās zāles vestibils, kurā apskatāmas barikāžu dienu lielformāta fotogrāfijas no Okupācijas un Valmieras muzeja krājuma.

🔥Līdz ar tumsas iestāšanos pilsētas centrā degs ugunskuri, godinot barikāžu dalībniekus un ļaujot atgriezties atmiņās un sajust to unikālo kopības sajūtu, kas deva spēku nosargāt Latvijas neatkarību.

🔹1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienas pasākumu apmeklējums ir bez maksas.

🎫Bezmaksas biļetes uz pasākumu Lielajā zālē var saņemt Ogres novada Kultūras centra kasē un visās Biļešu paradīzes kasēs, kā arī https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/111276