Svētdien, 25. martā 18.00 Ogres novada Kultūras centrā (ONKC) viesosies augstas klases zēnu un jauniešu koris no slavenās Ītonas koledžas Lielbritānijā. Ītonas koledža ir privāta mācību iestāde zēniem un jaunekļiem 13 -18 gadu vecumā un nozīmīgs, vēsturisks paraugs nedaudzajām šāda tipa skolām. Tā dibināta 1440. gadā un devusi Apvienotajai Karalistei deviņpadsmit premjerministrus – arī prinči Viljams un Harijs ir Ītonas absolventi.

 Koledžas mūzikas direktors un baznīcas kora vadītājs ir Tims Džonsons. Pēc senas tradīcijas šo posteni sauc par reģentu. Tims Džonsons, būdams reģents, pārrauga arī koledžas simfonisko orķestri un gādā par visu mūzikas izglītību Ītonas koledžā. Īpašas virsotnes pēdējo gadu laikā ir lielu vokāli simfonisku skaņdarbu iestudēšana sadarbībā ar citiem kolektīviem. Šādi monumentāldarbi ir, piemēram, Johana Sebastiāna Baha Jāņa pasija, jau agrāk – Mateja pasija un Gustava Mālera Astotā simfonija.

 Ar Ītonas koledžas zēnu kori jau ilgus gadus kopā strādā ievērojamais angļu ērģelnieks Deivids Gūds, kurš ir izvērsis arī ļoti nozīmīgu solokarjeru. Mums būs iespēja dzirdēt Ītonas koledžas kori Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē pirmdien, 25. martā plkst. 18.00.

Ļoti spēcīgo mūzikas nodaļu koledžā vada minētais regents Tims Džonsons – ir koris ar zēnu un vīru balsīm, kordziedāšanas kursi, simfoniskais orķestris, astoņas (!) ērģeles, koncertzāle, ierakstu studija un moderns aprīkojums. Koris daudz ceļo pa pasauli – no Polijas un Čehijas līdz Itālijai un Spānijai, no ASV un Dienvidāfrikas līdz Ķīnai un Japānai.

Nu pienākusi arī mūsu kārta. Nepalaidīsim to garām!