11. maijā plkst. 19.00 bijušās sanatorijas OGRE svinību zālē izskanēs senās mūzikas koncerts TRAUSLĀ MĪLESTĪBA.

Mīlestības tēma cauri laikiem ir bijusi viena no galvenajām cilvēka iekšējās pasaules atspoguļotājām, vadmotīvs un iedvesmas avots.

Koncertā TRAUSLĀ MĪLESTĪBA mūziķes Ieva Sumeja (soprāns), Laura Šarova (baroka vijole) un Chloé de Guillebon (klavesīns, Francija) piedāvā klausīties tieši franču galmu kultūrai un 17. gadsimtam raksturīgo saldi sentimentālo mīlestības atainojumu.

Koncertprogramma iepazīstina ne vien ar ievērojamu un Francijai
piederīgu komponistu daiļradi kā Marks Mišels Šarpentjē, Fransuā Kuperēns u.c., bet arī komponista Johana Fišera skaņdarbiem, kas demonstrē Versaļas galma un aristokrātiskā franču stila ietekmes strāvojumu 17. gadsimta Latvijas teritorijā.

Pirms koncerta apmeklētājiem būs iespēja aplūkot sanatorijas atjaunoto verandu un svinību zāli, kuras sienas un griestus rotā mākslinieka Anša Cīruļa freskas. Sanatorijas ēka ir arhitektūras piemineklis. Tā celta 1927. gadā un to projektējis viens no Latvijas ievērojamākajiem arhitektiem Konstantīns Pēkšēns. Lai gan ēkas atjaunošanas darbi turpinās, jau šobrīd tajā iespējams rīkot koncertus un citus kultūras pasākumus, tādejādi iedzīvinot jaunu kultūrvietu Ogrē.

Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā šeit.

Biļetes cena EUR 25, 20 ar Ogres novadnieka karti vai aplikācijas kodu.

Pasākums tiks filmēts un fotografēts.
Iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.