12.janvārī 12.00 latviešu režisora un animatora Ginta Zilbaloža filma PROJĀM, kas guvusi balvas vairākos starptautiskos konkursos, kā arī ir Lielā Kristapa 2019 laureāte kategorijā Labākā animācija.
15.janvārī 19.00 jaunā kino režisora Emīla Alpa debijas filma KORIS. DIRIĢENTS. KAMĒR… par slavenā kora gatavošanos dalībai starptautiskajā koru konkursā Tolosā. Filma ir Lielā Kristapa 2019 laureāte kategorijā Gada debija.

 

Ginta Zilbaloža filma PROJĀM

Pēc lidmašīnas avārijas puisis attopas uz noslēpumainas salas, kur plešas meži, tuksneši un lagūnas. Taču uz šīs salas mīt arī milzīgs, tumšs gars, kurš sāk puisi vajāt. Lai izglābtos un atgrieztos mājās, galvenais varonis dodas izaicinošā ceļojumā pāri salai kopā ar savu jauniegūto draugu – mazu putnēnu.

“Projām”, kas jau izpelnījusies atzinību vairākos desmitos filmu festivālu visā pasaulē, pilnībā izveidojis Gints Zilbalodis — viņš ir savas pilnmetrāžas debijas filmas režisors, animators, producents, scenārija un mūzikas autors.
Filmu Gints veidoja vairāku gadu garumā: “Filmas “Projām” veidošanas process ir paralēls tās stāstam. Es visu filmu trīsarpus gadus veidoju viens pats un brīžiem jutos kā stāsta galvenais varonis, kas ar motociklu viens pats ceļo pa noslēpumaino salu un mēģina atrast saikni ar citiem cilvēkiem. Beidzot filma ir pabeigta un nonākusi pie skatītājiem, un man liekas, ka šī saikne ir atrasta.”

Filmā nav dialogu.

Ieteicamais vecums 7+

https://www.youtube.com/watch?v=w_6xFXkOrjg

Biļetes https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/79526

 

Emīla Alpa debijas filma Koris. Diriģents. Kamēr…

Dokumentāla filma par dziedātāja pieredzi vienā no izcilākajiem Latvijas koru kustības fenomeniem – jauniešu korī Kamēr… Tā stāsta par laiku, kad koris gatavojās vienam no lielākajiem izaicinājumiem savas pastāvēšanas vēsturē, dalībai starptautiskajā koru konkursā Tolosā. Pēc galvenā diriģenta un vairāku dziedātāju aiziešanas, korim tika doti tikai 2 mēneši, lai atrastu kopīgu valodu ar jauno māksliniecisko vadītāju. Šajā periodā katram kora dalībniekam nācās uzdot jautājumus sev un citiem, vai koris varēs uzticēties jaunajam diriģentam un godam pārstāvēt kora un Latvijas vārdu pasaulē.

Flma ir jaunā kino režisora Emīla Alpa debijas darbs. Stāsts, kas aizsākās kā 20 gadu veca  jaunieša eksperiments dokumentālajā žanrā, nu nonācis līdz lielajam ekrānam. Filmēšanas procesā nācās saskarties ar vairākiem izaicinājumiem – tās uzņemšanai tika izmantoti režisoram tolaik pieejamie resursi, kā piemēram vairākus gadus veca spoguļkamera, turklāt pašam režisoram koru konkursā bija jāpiedalās arī kā dziedātājam. Sākotnēji šķietami neiespējamais darbs nu ir realizējies pilnmetrāžas dokumentālajā filmā. Režisors ir sekojis ik uz soļa kā diriģentam, tā dziedātājiem, viņu personiskajiem pārdzīvojumiem, cīņām, šaubām un uzvarām. Šī ir unikāla iespēja iepazīt kori un būt daļai no pārdzīvotā, kas svešām acīm nekad netiktu atklāts.

https://www.youtube.com/watch?v=eAsH15WhZvo

Biļetes https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/79527