Drāma
Režisore Ināra Kolmane
Filmas garums: 1 stunda 50 min

Populārā Noras Ikstenas romāna ekranizācija – mātes un meitas drāma, dziļi cilvēciska raksturu atklāsme, saduroties ar padomju totalitāro režīmu.
Jauna daudzsološa ārste konfliktā ar totalitāro padomju režīmu zaudē visu — karjeru, mīlestību pret dzīvi un pat mātes instinktu, liedzot savam bērnam mātes pienu.

Taču pieaugot, meita kļūst par viņas vienīgo atbalstu un cenšas palīdzēt gan mātes depresijai, gan pati mācās izdzīvot nomācošajā padomju režīmā. Mātes un meitas dzīvesstāsti norisinās padomju okupētajā Latvijā laikposmā no 1945. līdz 1989. gadam, kad sabrūk Padomju Savienība.

Māte: “Man negribējās dzīvot, un es negribēju, lai viņa dzer pienu no mātes, kurai negribas dzīvot.”

Meita: “Divdesmit gadu laikā, ko biju kopā ar māti, es nevarēju viņai pajautāt, kāpēc viņa mani – mazu, bezpalīdzīgu zīdaini – atrāva no savas krūts. Nevarēju, jo tad to vēl nezināju. Un, iespējams, tas bija neiederīgs jautājums, jo dzīve izvērtās tā, ka man nācās kļūt par viņas māti.”

Aktieri: Rūta Kronberga, Maija Doveika, Indra Briķe, Juris Lisners, Elīna Vāne

Informācijai: skatītāji, kas bija iegādājušies biļetes uz plānoto MĀTES PIENS seansu 2022. gada 16. novembrī un biļetes nav izmantojuši filmas JANVĀRIS apmeklējumam, laipni aicināti nākt uz MĀTES PIENS seansu 8. februārī, iepriekš iegādātās biļetes būs derīgas.