Šī gada 8. janvārī plkst. 18.00 Lēdmanes tautas namā notiks kārtējais biedrības “Skaņumāja” rīkoto tradicionālo instrumentu spēles kursu dalībnieku koncerts “Saspēlēsim?”. Tautas mūzikas koncertā spēlmaņi instrumentu grupās un ansambļu sastāvos rādīs apgūtās instrumentu spēles prasmes – skanēs ermoņikas, vijoles, kā arī nemateriālā kultūras mantojuma vērtība, caurspēlējamās cītaras. Ar šī unikālā instrumenta skaņām koncerta programmu kuplinās arī īpašie viesi, mūzikas grupa “Ziemeļmala”.

“Skaņumājas” tradicionālo instrumentu spēles kursi piedāvā mācīties instrumentu spēli pieaugušajiem, bez iepriekšējas muzikālās pieredze, kā arī tiem, kas vēlas papildināt tradicionālās mūzikas un instrumentu spēles zināšanas. Četrās nedēļas nogalēs, intensīvi strādājot, kursu dalībnieki apgūst izvēlētā instrumenta spēles pamatus, iedziļinās instrumentu spēles tradīcijās, apgūst tradicionālo kapelu mūzikas repertuāru un kopāmuzicēšanas iemaņas.

“Daudziem kursu dalībniekiem šī būs pirmā skatuves pieredze un instrumenta spēles pieredze vispār. Neraugoties uz to, tradicionālās kursu noslēguma koncertu programmas allaž veidojas daudzveidīgas un atraktīvas. Ne viens vien no mūsu koncertu klausītājiem vēlāk ir izlēmis pats pievienoties tautas mūzikas spēlmaņu pulkam turpmākajās kursu norisēs (informācija un pieteikšanās mājaslapā www.muzikanti.lv).” stāsta viens no kursu pasniedzējiem, etnomuzikologs Ilmārs Pumpurs.

Mūžizglītības projektu un koncertu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Lēdmanes tautas nams.

Apmeklējot pasākumu jāuzrāda derīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Lūgums iepriekš pieteikties pa tālr. 27802681 (Tautas nams)!