4. un 5. jūnijā “Ģimenes dienas” ietvaros Ogrē norisinās individuāla pastaiga ar orientēšanās elementiem “Iegriežam Ogri!”. Aktivitātē var piedalīties ikviens – bez vecuma ierobežojuma, bet īpaši piemērota tā būs ģimenēm ar bērniem. Dalībnieki aicināti doties pastaigā pa Ogri, pilsētvidē meklējot paslēptus burtus un simbolus.Orientēšanās uzdevuma veikšanai nepieciešams rakstāmais un papīra lapa vai ierīce, ar ko piefiksēt atrastos burtus.
Karte ar vietām, kas jāapmeklē, pieejama 4. un 5. jūnijā:
● Elektroniskā formātā – www.visitogre.lv/data/files/Gimenu_diena_karte_A4.pdf un www.ogresmuzejs.lv.
Dalībnieki aicināti paši izdrukāt kartes vai saglabāt tās savā viedierīcē.
● Pie Ogres novada Tūrisma informācijas centra Brīvības ielā 18 pirms pastaigas sākuma būs iespēja nofotografēt karti.
● Pie Ogres Vēstures un mākslas muzeja terasē Brīvības ielā 36 karte pieejama arī drukātā formātā.Aktivitāte pieejama no 4. jūnija plkst. 10.00 līdz 5. jūnija plkst. 20.00. Pastaigu var sākt un beigt jebkurā punktā. Distances garums: ~ 6 km.
Piecām dalībnieku komandām būs iespēja laimēt Ogres novada Tūrisma informācijas centra sarūpētos suvenīrus. Lai piedalītos balvu izlozē, līdz 5. jūnija vakaram uz e-pastu: info@visitogre.lv jānosūta:
● vārdu savienojums, ko var izveidot no atrastajiem burtiem;
● fotogrāfija, kurā komandas dalībnieki redzami griezienā pie viena no objektiem, kas patīk vislabāk.
Balvu izloze norisināsies 9. jūnijā plkst. 12.00, tā būs redzama “Visit Ogre” Facebook lapā.Papildu balvu izlozē no Ogres Vēstures un mākslas muzeja piedalīsies dalībnieki, kuri atbildēs arī uz 3 jautājumiem. Tie būs atrodami trijās no kartē atzīmētajām vietām.Dalībnieki ir aicināti pastaigas laikā uzņemtās fotogrāfijas ievietot sociālajos tīklos ar tēmturi #iegriežamOgri.

Kampaņa “Iegriežam Ogri!” ir viena no pirmajām iniciatīvām Ogres pilsētas virzībā uz titulu “Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2027”. Aktivitāte veidota, lai pievērstu iedzīvotāju un pilsētas viesu uzmanību kultūras procesiem pilsētā un novadā. Tās mērķis ir aicināt vietējos iedzīvotājus iesaistīties dažādās aktivitātēs, rosināt un atbalstīt jaunas iniciatīvas, lai sekmētu radošuma izpausmes savā dzīvesvietā.

Piedaloties aktivitātēs, jāievēro fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskas drošības noteikumi.