Bertolts Brehts PUNTILA UN MATI
Muzikāla komēdija pēc lugas “Lielkungs Puntila un viņa kalps Mati” motīviem

Puntila un Mati – kungs un kalps. Tas ir attiecību modelis, kas pastāvējis visos laikos un visdažādākajās formās – ģimenē, darbā, valsts pārvaldē un citviet. Modelis, ko ir centušās pārveidot dažādas ideoloģijas, revolūcijas un reformas, bet – veltīgi… Vienlīdzība vienmēr ir palikusi kā tāls un nepiepildīts sapnis.

“Lielkungs Puntila un viņa kalps Mati” ir viena no populārākajām un pasaulē visbiežāk iestudētajām vācu dramaturga un episkā teātra teorijas pamatlicēja Bertolta Brehta lugām. Somu tautas pasakas iedvesmotā sižeta centrā ir Puntila, kurš, būdams “kunga prātā”, ir neparasti labs un taisnīgs cilvēks, cenšoties visiem darīt labu, bet, paliekot atkal skaidrā, kļūst par nežēlīgu un ļaunu kungu. 

Muzikālajā komēdijā, kurā tautiskie motīvi savijas ar autoram raksturīgo asi sociālo pasaules skatījumu, skan Bertolta Brehta songi ar Jāņa Kaijaka oriģinālmūziku.

Radošā komanda: 

  • režisors, komponists – Jānis Kaijaks
  • scenogrāfs – Ivars Noviks
  • kostīmu māksliniece – Ilze Kupča-Ziemele
  • gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš
  • horeogrāfe – Sabīne Neilande
  • vokālā pedagoģe – Ieva Mora u.c.

Lomās: Andris Krauja, Edijs Čibels, Katrīna Anna Ozoliņa, Arturs Mālnieks, Ieva Mora, Madara Juška-Gundberga, Margarita Lutere vai Lienīte Audare, Ramona Rubene, Juris Jurāns, Juris Gasparovičs, Andris Peismalietis, Mārtiņš Mikožans vai Sandis Krapāns, Inese Pivare.

Izrādes tapšanas finansiālie atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Ogres novada pašvaldība un metālapstrādes uzņēmums “LS Steel”.

Skatītāju vecums 16+

Izrādes ilgums: 2h 35min (ar starpbrīdi)