11.00 Ogres upe
Laivu parāde NE PA STRAUMEI. Maršruta sākums Ogres upē pie Ziedu ielas (pretī NESTE DUS). Parādes brauciens noslēgsies aiz laipām upes posmā pretī Krasta laukumam.

11.00 – 16.00 Bērzu alejā un Brīvības ielā
SVĒTKU TIRDZIŅŠ

11.00 – 16.00 ONKC laukums un skatuve
NOVADA SVĒTKI. Pagastu stāsti un pagastu kolektīvu priekšnesumi.

11.00 – 16.00 Zelta liepas skatuve
Etnomūziķis OSKARS PATJANKO – novadnieks no Ogres novada Taurupes. Spēlē ermoņikas, vijoli, basu, tubu, kokles, dūdas, ieviņas – mūzikas instrumentu, kura izpētei un spēles apguvei veltījis savu LMA diplomdarbu. Spēlē dažādās tautas mūzikas kapelās.
SKAŅUMĀJAS MUZIKANTI – darbojas Ogres novada Krapē un ir šī gada “Laiks Ziedonim” balvas laureāti. Grupas kodols ir etnomuzikologs Ilmārs Pumpurs un projektu vadītāja Sandra Lipska. Muzicējot grupa izmanto daudzus un dažādus, nereti mūsdienās maz zināmus tautas instrumentus – cītaras, cītarkokles, ermoņikas, bubynus, cimboles, bases, mandolīnas utt. Šie reģionam raksturīgie tradicionālie mūzikas instrumenti ir fantastisks resurss daudzveidīgas, atšķirīgas, spilgtas, iesaistošas tautas mūzikas radīšanai un izpildīšanai.
RUMBAS KVARTETS ­­ – Guntis Stucers, tuba; Artis Šimpermanis, taustiņ-instrumenti, balss; Rolands Stucers, eifonijs; Kristers Hartmanis, sitamie instrumenti. Tā kā 2018. gadā vecmeistaram Eduardam Rozenštrauham apritētu 100 gadi, RUMBAS KVARTETS dosies pie mums ar viņa dziedātām melodijām no albuma Vecmeistara dziedātās dziesmas. Koncertā dzirdēsim arī citas mīļas un sirdij tuvas melodijas. Un noteikti varēsim dziedāt līdzi, jo vārdus zināmām dziesmām neaizmirst!
NEPIERADINĀTĀ FOLKA ORĶESTRIS – Andrejs Grimms, akustiskā ģitāra; Nauris Babris, bungas; Katarīna Ignatoviča, flauta; Kristaps Grīn-bergs, basģitāra; Klāss Reinis Dzirkals, akordeons. Future Folk Orchestra (Nepieradinātā Folka Orķestris) ir neformāla mūziķu apvienība, kas spēlē instrumentālu mūziku. Tai ir neapšaubāms sakars ar folkloru, džezu, dažiem akadēmiskās mūzikas žanriem un, galu galā, ar rokmūziku, ko kopā pieņemts dēvēt par “pasaules mūziku”. Grupas noskaņa svārstās starp dinamisku, azartisku un dejojamu mūziku, kas iedvesmojusies no īru, Balkānu, Āfrikas u.c. tautu skaņām, līdz mierīgai un uz nopietnu māksliniecisku pakāpi pretendējošai autormūzikai.

11.00 – 16.00 ONKC pļava
ĢIMEŅU ZONA. Programma ģimenēm ar visa vecuma bērniem. Ratiņu parāde, mazuļu rāpošanas sacensības, koncerti, diskusijas, atrakcijas, karuseļi, klinšu siena, mākslas akcija uzzīmē Ogrei 90, u.c.

11.00 – 16.00 Mākslas Zona, ONKC vasaras dārzs
Mākslas instalāciju izstāde BRĪVDIENA. Izstāde būs atvērta līdz 28. septembrim piektdienās, sestdienās, svētdienās no plkst. 12.00 līdz 17.00.

13.00 – 16.00 Ogres Teātra telpa
SaTikšanās. Ogre, tev IR TEĀTRIS! Iespēja iepazīt jaunatklāto teātra telpu gida vadībā un video stāstā satikties ar Ogres teātra aktieriem.

11.00 – 17.00 Krasta laukums un Ogres 1. vidusskolas stadions
SPORTA SPĒLES, O VESELĪBAS ZONA

Visu dienu blakus Ogres Mākslas skolai darbosies brīvdabas svētku RESTORĀNS. Iekļaujoties pilsētsvētku moto – OGRE ELPO – restorāna pavāri piedāvās nobaudīt veselīgus un gardus ēdienus.
Šogad iekļaujoties pilsētsvētku moto – Ogre elpo! Arī brīvdabas restorāna zona piedāvās gatavot un nobaudīt veselīgu uzturu. Uzkodu gatavosim kopā ar šefpavāru Jāni Haritonu no restorāna-picērijas Senjoritta Kuku, pamatēdiena meistarklasi demonstrēs šefpavārs Raitis Šleicers no M.Pūre restorāna, deserta meisterklasi pasniegs konditore Airita Jurcika no Restorānu servisa skolas. Pie deserta servēsim Latvijā, Andrito Coffee Roastery grauzdētu kafiju, kuras ceļu līdz krūzītei izstāstīs grauzdētavas pārstāvis un pagatavot palīdzēs Gatis Račs no OCafe. Par dzērienu un ēdienu stāstīs vīnzinis Uldis Grigalis.

 

Pasākums tiks filmēts un fotografēts. Iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.