Nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem. Luga sarakstīta 1895. gadā un tās pirmizrāde notikusi tā paša gada 14. februārī.

2019. gada 16. oktobrī Oskaram Vaildam – 165! Ogres teātra izrāde “Cik svarīgi būt nopietnam” šosezon tiek spēlēta kā veltījums izcilā klasiķa daiļrades piemiņai.

Oskars Vailds – dramaturgs, rakstnieks, dzejnieks. Sarakstījis piecas lugas, ‘’Cik svarīgi būt nopietnam’’ ir O. Vailda pēdējā luga. Tās pirmizrāde notiek 1895.gada 14. februārī, bet jau 18. februārī lords Duglass izraisa skandālu par rakstnieka attiecībām ar viņa dēlu Alfrēdu. Vailds ierosina tiesas parāvu, kurā zaudē. Viņam tiek piespriesti divi gadi spaidu darbos. Pēc cietuma, pēdējos dzīves gadus O. Vailds uzturas Parīzē ar Sebastiana Melmota vārdu.

Kādam savam draugam viņš teicis: ‘’Vai gribi zināt, kur slēpjas manas dzīves lielākais dramatisms,- tajā, ka visu savu ģenialitāti esmu ielicis savā dzīvē, viss, ko esmu ielicis savos darbos, ir mans talants.”

Jānis Kaijaks, Ogres Teātra režisors: “Gan jau ieraugot mūsu jaunās izrādes afišu, kāds novaidēsies – atkal tā klasika! Būtu reiz iestudējuši kaut ko par mūsdienām! Jā, jāpiekrīt, ka pēdējos gadus Ogres Teātris spītīgi turas pie pasaules dramaturģijas “zelta fonda”. Arī tāpēc, ka mūsdienās lugas rakstīt vairs prot tikai retais, lielākoties top “teksti teātrim’’. Un mākslā, lai runātu par savu laiku, ne vienmēr īsākais ceļš ir pats tuvākais. Manuprāt, īsta ‘’klasika’’ ir tā, kas iet pāri savam laikam un visiem laikiem. Tā, kura spēj izgaismot bijušo, esošo un to, kas vēl tikai būs. Šoreiz klasiska komēdija, bet ‘’nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem’’. Kas tad ir šie ‘’ nopietnie’’ cilvēki – Ernesti/ vārdu spēle ar angļu val. – EARNEST/, kuriem velta savu lugu O.Vailds? Kā to saprast? -.. . Jautra, it kā tipiska salonkomēdija, tomēr īstenībā ir asprātīga rotaļa ar formu. Viegla, gaisīga un nemateriāla, kā vienā elpas vilcienā radīta un tomēr, reizē tik nopietna, pārpilna ironijas, paradoksu un skaudras asprātības . Un mīlestības. Jo…. “Mīlestības mērķis ir mīlēt ne vairāk un arī ne mazāk .’’/ O.Vailds/. “