6.septembrī  Ogres Kultūras centrā notiks izrāde “Leģendas dzimšana. Par R.Paula daiļrades sākumu”

Ogres kultūras centrā būs iespēja noskatīties nupat kā tapušo un skatītāju atsaucību guvušo muzikālo izrādi “Leģendas dzimšana”, kas veltīta mūsu lielākās skatuves leģendas – Maestro Raimonda Paula – daiļrades sākumam. Šā vakara izrādē Maestro lomā iejutīsies Dailes teātra aktieris Gints Andžāns un pie klavierēm pianists Anatolijs Livča.

Izrādē, kurā skan gan Raimonda Paula agrīnās dziesmas “Nenosūtīta vēstule”, “Ziemas vakars”, “Lai tik līst”, “Zilie lini”, “Mežrozīte” u.c., gan pasaules mūzikas pērles “Vaterlo tilts”, “Obla di, obla da”, “Lelle”, “Siboneja”, “Činibaba”, “Stambula nav Konstantinopole”, “Putnu zemes šūpuļdziesma” u.c., piedalīsies Operas solists Juris Jope, dziedātāji Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa–Freimane, Kristaps Kiršteins, un talantīgi jaunie dziedātāji Artūrs Biķernieks, Līga Kupča, Jēkabs Ludvigs Kalmanis, u.c. Šajā vakarā skanēs arī kāds jaunums – dziesma  “Melodijas sirds”, kurai izmantota melodija, ko Pauls savulaik  uzrakstīja režisora Jāņa Streiča filmai “Teātris”.

“Muzikālajā vīzijā atpazīsim populārus latviešu estrādes dziedātājus Aino Bāliņu, Margaritu Vilcāni,  Valentīnu Butāni, Edgaru Zveju, Zigfrīdu Račiņu, Ojāru Grīnbergu u.c., kā arī pašu  komponistu Raimondu Paulu viņa jaunības laikā. Nav noslēpums, ka Raimonds Pauls ir izcils džeza pianists, un savas skatuves gaitas sācis, muzicējot izklaides vakaros.  Viņa unikālo klavieru piesitienu ir veidojis un noteicis džezs. Tajā laikā tas bija nevēlams un neatļauts mūzikas virziens, kas varēja pastāvēt pārsvarā tikai ārpus akadēmiskajām sienām; tas arī noteica bohēmisko vidi, kur šo muzicēšanas veidu varēja baudīt,” saka izrādes producente Laila Ilze Purmaliete.

Savu muzikālo meistarību demonstrēs izcilais pianists Anatolijs Livča, gan muzikāli, gan vizuāli uzburot Raimonda Paula spēlēšanas manieri un viņa vizuālo tēlu 20. gadsimta 50. un 60. gados. Kopā ar viņu  muzicēs  klarnetists un saksofonists Indriķis Veitners, kontrabasa līniju iezīmēs Viktors Veļičko, pie sitamajiem instrumentiem – Mareks Logins.

Izrādes mākslinieciskais vadītājs un hoerogrāfs – Jānis Putniņš. Tērpu māksliniece – Ilze Kaša, grafikas dizains scenogrāfijā – Māra Ulme, izrādes libreta autore – Elizabete Trumpe.

 

Precīzāka informācija izrādes apmeklētājiem:

Lai tiktu nodrošināta fiziskā distancēšanās atbilstoši valstī noteiktajiem ierobežojumiem saistībā ar Covid-19, izrāde tiks demonstrēta 2 reizes:

Plkst.17.00 – uz izrādi nāk skatītāji, kuri pirkuši biļetes nepāra skaitļa rindās – 1., 3., 5. utt.

Plkst.20.00 – uz izrādi nāk skatītāji, kuri pirkuši biļetes pāra skaitļa rindās – 2.; 4.,  6. utt.

Pateicamies par sapratni!

Lūdzam ievērot visus fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Pasākums tiks filmēts un fotografēts. Iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.