Ogres Tautas teātra pirmizrāde A. Čehovs IVANOVS. Režisors Jānis Kaijaks.

Ivanova iekšējo konfliktu rada izmisīgas vēlmes būt īpašam – sasniegt kaut ko vairāk, iet pret sabiedrības normām, pārveidot pasauli, uzņemties riskus – būt “modernam” jauno laiku cilvēkam. Un tomēr aptvert, ka viņš ir tikai viens no daudziem un neviens realitātē viņu par īpašu neuzskata. Turklāt sabiedrībā, kurā Ivanovs dzīvo, katrs viņa solis tiek vērtēts pēc sabiedrības infantilajiem standartiem. Kas ir cilvēks, kas dzīvo pēc citu radītiem standartiem? Vai cilvēks ir viņš pats vai sabiedrības radīts?

Teātra režsors Oļģerts Kroders teicis: “Būt gudram ir gandrīz kā lāsts – analizēt sevi un patiesībā pat saprast, kas ar sevi notiek, bet nespēt sev palīdzēt”. Ivanova problēma.

 

OGRES TEĀTRA TELPA

Šogad kopā ar Ogres pilsētu svinam Ogres teātrim 90. Mijiedarbībā ar pilsētas attīstību, teātris vienmēr ieņēmis svarīgu lomu Ogres kultūras dzīvē. Vēstures fakti liecina, ka savulaik teju katrs trešais ogrēnietis bijis iesaistīts teātra saimē. Savukārt, šodien Ogres teātri raksturo profesionalitāte un sasniegumi.

Un Ogres Teātra telpa ir likumsakarīgs turpinājums. Ja pirms 90 gadiem līdz ar pilsētas veidošanos, stiprinājās teātra tradīcijas Ogrē. Tad šodien, Latvijas simtgadē, Ogre sevi piesaka Latvijas kultūras dzīvē ar mūsdienīgu, modernu telpu.

Kas ir teātris? Kur idejas satiek radītāju? Kur lomas satiek veidotāju?

Kas ir telpa? Kur rodas teātris? Uz skatuves? Uz ielas? Ģimenē? Cilvēkā?

Vai mēs varam nošķirt tik trauslo robežu starp aktieriem uz skatuves un cilvēkiem sabiedrībā? Robežu starp teātri un ikdienu?

JĀNIS KAIJAKS, Ogres Tautas teātra režisors

 

Pasākums tiks filmēts un fotografēts. Iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.