“Ivanovs’’ ir pirmā Čehova lielā luga un vienīgā, kuru viņš nosaucis par drāmu. Viņa lugas nekad nav nogājušas no pasaules teātru skatuvēm, tieši otrādi – top arvien jaunas interpretācijas un katra paaudze tajās atrod atkal kaut ko jaunu, svarīgu savam laikam.

Ivanova iekšējo konfliktu rada izmisīgas vēlmes būt īpašam – sasniegt kaut ko vairāk, iet pret sabiedrības normām, pārveidot pasauli, uzņemties riskus – būt “modernam” jauno laiku cilvēkam. Un tomēr aptvert, ka viņš ir tikai viens no daudziem… Kas ir cilvēks, kas dzīvo pēc citu radītiem standartiem? Vai cilvēks ir viņš pats vai sabiedrības radīts? Tā arī ir Ivanova problēma.

“Man šis iestudējums ir kā triloģijas noslēgums, kurā mēs meklējām atbildes uz būtiskiem mūsu laika jautājumiem, vēršoties pie 19. gadsimta lielajiem ģēnijiem –  Ibsena, Vailda un Čehova,” stāsta režisors Jānis Kaijaks.  

Izrādes radošā komanda: režija – Jānis Kaijaks, telpa un tērpi – Ilze Kupča, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, skaņa – Mārtiņš Andersons, kustība – Rita Lūriņa. Galvenajās lomās: Ivanovs Nikolajs Aleksejevičs – Andris Krauja (LNKC skates “Gada izrāde” apbalvojums “Gada aktieris 2018”), Anna Petrovna, dzimusi Sara Ambramson – Margarita Lutere (LNKC skates “Gada izrāde” apbalvojums “Gada aktrise 2018”), Saša, Ļebedevu meita – Katrīna Anna Ozoliņa, u. c.

Izrāde “Ivanovs” ieguvusi Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētās skates apbalvojumus “Gada izrāde 2018” un “Gada režisors 2018” (Jānis Kaijaks).

 

15% atlaide – ar skolēna, studenta, pensionāra apliecību, Ogres novadnieka karti vai aplikāciju

Izrādes norises dienā: visas biļetes EUR 12