19. jūnijā Ikšķiles estrādē ieskandinās XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkus

Gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem, vasaras saulgriežu laikā 19. jūnijā plkst. 18.00 Ikšķiles estrādē notiks koncerts „Dziesmai šodien liela diena”, kas pulcēs ap 600 dalībnieku no Ogres, Salaspils un Ropažu novada.

Koncertā kopkori vadīs Dziesmu svētku goda virsdiriģents Juris Kļaviņš, virsdiriģenti Agita Ikauniece-Rimšēviča, Aira Birziņa un Ints Teterovskis, kā arī Ogres koru apriņķa diriģenti. Atraktīvas latviešu tautas dejas izdejos astoņi Ogres novada deju kolektīvi (virsvadītāja Iluta Mistre), un koncertu krāšņos arī visi četri Ogres novada pūtēju orķestri virsdiriģenta Tomasa
Kokamegi pārraudzībā.

Nākamvasar godināsim Dziesmu svētku tradīcijas 150. gadadienu, taču šis gads ir īpaši nozīmīgs Ogres apkārtnes Dziesmu svētku tradīcijai, jo atzīmējam diženā virsdiriģenta Jāņa Dūmiņa 100. jubileju un ilggadējā Ogres rajona virsdiriģenta Leona Amoliņa 85. jubileju.

“Dziesmu svētki nav pēdējā brīža notikums. Tā zemīte visu laiku ir jārušina. Koriem bieži jāsatiekas, un tad, kad visi saejam kopā, reizēm gadās, ka kaut kas sāk zibeņot. Šis lidojums ir visskaistākais Dziesmu svētkos. Šī ikviena dziedātāja un kora saplūšana vienā veselā ir lielisks svētku brīnums. Brīnums, kas vienmēr jārada par jaunu un kas vienmēr par jaunu
sajūsmina,” tā teicis Jānis Dūmiņš (1922–2011), XII–XXII Dziesmu svētku virsdiriģents, svētku Rīgai – 800 un XXIII Dziesmu svētku Goda virsdiriģents.

Jāņa Dūmiņa vadībā lielajā Dziesmu svētku estrādē Mežaparkā skanējušas tādas dziedātāju un klausītāju iemīļotas dziesmas kā Pētera Barisona “Dziesmai šodien liela diena”, Alfrēda Kalniņa “Dziedot dzimu, dziedot augu”, Emiļa Melngaiļa “Jāņuvakars”, Raimonda Paula “Manai dzimtenei” u. c. Šīs dziesmas iekļautas arī gaidāmajā koncertā līdz ar virkni latviešu
tautasdziesmu apdaru, Jāzepa Vītola kormūzikas dārgakmeņiem – “Beverīnas dziedoni” un “Gaismas pili”, Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesmu”, Mārtiņa Brauna “Saule, Pērkons, Daugava” un citām Dziesmu svētku repertuāra kompozīcijām.

XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku ieskaņas koncerta „Dziesmai šodien liela diena”, apmeklējums Ikšķiles estrādē ir bez maksas.

Svētkus organizē Ogres novada kultūras centrs sadarbībā ar Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un Ogres koru apriņķa virsdiriģenti Airu Birziņu un Ikšķiles Tautas namu.