Dokumentāla filma KLUSUMA STUNDA
KLUSUMA STUNDA, šo dokumentālo filmu LTV  pirmajā kanālā rādīja 2011. gada 25. janvāra vakarā. Tā ir režisora Jura  Podnieka filma par 1991.g. 20. janvārī  Vecrīgā nošautajiem kinooperatoriem  Andri Slapiņu un  Gvido Zvaigzni. Skan teksts : “Par mūsu brīvību viņi samaksāja ar dzīvību.” Filmā izmantoti kadri,  kad abi ir dzīvi, runā, filmē.  Kāds Gvido jautā: “Vai nav bailes braukt uz Černobiļu?”   Gvido  atbild: “Kinooperators  nedrīkst baidīties. Tas ir mans darbs.” Filmas darbība notiek barikāžu dienās, kad dūmo ugunskuri, notiek šaušanas, tiek nāvējoši ievainoti abi kinooperatori. Skan  satrauktas balsis, ievainotos aiznes ar nestuvēm, nāves elpa neizgaist.   Tāds ir ceļš uz brīvību.   “Brīvība—tā ir gaisma, tā ir melodija.” Tas ir teksts no Slapiņa  vēstulēm   … Asociatīvi mijas kadri no dažādām dokumentālām filmām. Redzam “laivu bēgļus”, zviedru policisti izdod latviešu leģionārus krieviem, īsi fragmenti no filmām, ko uzņēmis Slapiņš… Komunistiskais režīms nogalināja cilvēkus, lai būtu iemesls izsludināt prezidenta pārvaldi, kas ļautu protestu apspiešanā iesaistīt armiju. Filma ilgst tikai 20 minūtes, bet atklāj  izšķirošus mirkļus  latviešu tautas cīņā par brīvību . Pieminēsim savus varoņus!    
Turoinājumā Vīru kopas VILKI koncerts.
Pasākumu vada Edgars Lipors

ONKC Lielās zāles vestibilā lielformāta barikāžu dienu fotogrāfijas no Okupācijas un Valmieras muzeja krājuma. Ieeja no 17.00

Bezmaksas biļetes var saņemt Ogres novada Kultūras kasē un visās Biļešu paradīzes kasēs, kā arī  www.bilesuparadize.lv

Pieaugušajiem biļete derīga tikai kopā ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sadarbspējīgo sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu! Bērniem no 12 gadu vecuma nepieciešams vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sadarbspējīgais sertifikāts, vai pēdējo 72h laikā veikts skolas skrīninga tests kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Visiem apmeklētājiem no 7 gadu vecuma pasākuma norises vietā jālieto sejas aizsargmaskas!