Svētdien, 11. novembrī plkst. 15.00 Ogres novada Kultūras centra Izstāžu zālē fotogrāfa, foto kluba “Ogre” vadītāja Vitauta Mihalovska izstādes “100 ogrēnieši” atvēršanas svētki. Unikāla izstāde, kurā apkopotas ogrēniešu fotogrāfijas, kas uzņemtas vairāku gadu garumā. Tā ir kā liecība par cilvēkiem, par pilsētu, par laiku.

Vitauta Mihalovska vizuālā valoda ir tā sauktā “tiešā” un dokumentāla fotogrāfija. Pats viņš to sauc par subjektīvo jeb radošo dokumentu. Raimo Lielbriedis par viņa darbiem reiz ir rakstījis: “Viss fotogrāfijā attēlotais patiešām eksistē, bet kāpēc mēs to redzam tik atšķirīgi? Tieši te slēpjas īsta autora uzdevums un būtība – radīt savā veidā, arī sev.

Vitauta Mihalovska fotogrāfijas plašākam skatītāju lokam ir rādītas izstādēs Latvijā un ārzemēs. To skaits mērāms vairākos desmitos, jo viens no Vitauta mērķiem ir popularizēt fotogrāfiju kā vizuālās mākslas nozari. Ar šo mērķi Vitauts ir organizējis arī kolēģu izstādes, veidojis akciju “Viena diena Ogres novadā”, vadījis starptautisko fotogrāfijas semināru “Egona Spura ceļš.” Daudzi Ogres novada jaunie fotogrāfi ir iepazinuši Vitautu kā pedagogu.

Vitauts Mihalovska fotogrāfa liktenis ir cieši saistīts ar Ogri, lai gan viņa dzimtā puse ir Limbaži. Septiņdesmitajos gados viņš pievienojas foto studijai “Ogre” un aktīvi darbojas kopā ar kolēģiem Egonu Spuri, Andreju Grantu, Mārtiņu Vilipsonu, Intu Ruku un citiem. 1990.gadā viņš kļūst par foto studijas vadītāju, 2008. gadā ir viens no foto kluba “Ogre” darbības atjaunošanas ierosinātājiem. Vitauta Mihalovska vadīts foto klubs “Ogre” nākamgad sagaida piecdesmit gadu jubileju.

Arī profesionālajā karjerā, kas saistīta ar sportu un militāro jomu, Vitauts Mihalovskis ir guvis ievērojamus panākumus un atzinību. Viņš ir bijis Aizsardzības atašejs Dānijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Īslandē, Lielbritānijā un Nīderlandē. Viņam ir piešķirta pulkvežleitnanta pakāpe, vairāki apbalvojumi un IV šķiras Viestura ordenis. Kopš 2011.gada Vitauts Mihalovskis ir Ogres Goda pilsonis.

Izstāde “100 ogrēnieši” būs apskatāma līdz 29. decembrim. Apskatīt var stundu pirms vai pēc pasākumiem Lielajā zālē vai iepriekš piesakoties pie ONKC dežuranta.

Pasākums tiks filmēts un fotografēts. Iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.