13. augustā pulksten 20.00 uz Ogres upes peldošās skatuves ar dabas spēka iedvesmotiem koncertiem skatītājus priecēs vokālā grupa ANIMA SOLLA un kamerkoris CANTUS.

Ogres novada Kultūras centra vokālās grupas ANIMA SOLLA skanīgo balsu īpašnieces, mākslinieciskās vadītājas Mārītes Puriņas vadībā, ceturtdienas vakarā koncerta apmeklētājus pārsteigs izpildot mūsdienu latviešu komponistu veidotas dziesmu apdares un oriģinālmelodijas no koncertprogrammas ABRA.

“Mūsu tautas lielākā bagātība ir neizsmeļamais tautasdziesmu pūrs, no kura esam izvēlējušās tās dziesmas, kas ataino sievietes dzīvi un pasauli – no atnākšanas līdz aiziešanai. Tās ir dziesmas par saules pielieto bērnību, par meitas gadiem un sapņiem par ģimeni, par bērnu dzimšanu un pirmo šūpuļa dziesmu, par zaudējumiem un spītu tos pārvarēt. Par sievietes sūtību un spēku,” raksturojot koncertā dzirdamās dziesmas, sacīja Mārīte Puriņa.

Savukārt koncertorganizācijas AVE SOL kamerkoris CANTUS koncerta apmeklētājiem, kā ciemakukuli no Rīgas sagatavojis programmu, kurai cauri vijas latviešu tautasdziesmu vēstījums. Vairākas dziesmas ir īpaši rakstītas kamerkorim, piemēram, Imanta Kalniņa noslēpumainā kompozīcija “Šonakt skriešu raganās”, Valda Zeltkalna tautasdziesmas apdare “Teici, teici, valodiņa”, kā arī “Uz cinīti dziedāt kāpu”, kuru savulaik korim uzdāvināja Uģis Prauliņš. Koncertā varēs dzirdēt arī jaunās komponistes Laumas Kazakas dziesmu “Rotā”, dungot līdzi tik pazīstamām melodijām kā “Seši mazi bundzinieki” un baudīt nesteidzīgo vasaras vakaru.

Koncerti norisināsies brīvā dabā, Ogres upes promenādē, pie arkveida (Līkā) tilta. Pasākuma apmeklējums bez maksas.

Koncerta laikā lūdzam ievērot visus fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības noteikumus.