6. martā plkst. 19.00 uz Ogres novada Kultūras centra skatuves koncertā “Dienvidu krasti” satiksies portugāļu dziedātāja Maria Mendeša, brazīliešu basģitārists Mišaels Pipokiņa un Latvijas Radio Bigbends. Šādi koncerti Latvijā būs tikai trīs – Liepājā, Rēzeknē un Ogrē, no kuriem pirmais būs tieši Ogres novada Kultūras centrā.

Maria Mendeša (Maria Mendes) ir portugāļu dīva ar plašu muzikālo interešu loku – viņa teicami jūtas džezā, glāsmaini dzied popmūziku un māk savai dzidri skanīgajai balsij piešķirt arī fadu smeldzīgumu. Mendeša uzstājusies Ņujorkas leģendārajā Blue Note Jazz Club, viņai uzgavilējusi Montrē džeza festivāla publika. Portālā All About Jazz teikts: “Mendeša skaidri parāda, ka viņai absolūti nekas nav jāpierāda.”

Mišaels Pipokiņa (Michael Pipoquinha), kurš Latvijā viesojies vairākkārt, jau pusaudža gados ar savu tehniski meistarīgo spēli apbūra tūkstošus sava videokanāla sekotāju visā pasaulē, un tagad šis brazīļu jauneklis ir uz pasaules slavas sliekšņa. Mišaela spēlē ir Brazīlijas ritmu daudzkrāsainība, unikāla slepu jeb plaukstspēles tehnika un mežonīgi grūvi. The Standard Bank Jazz Festival sauc šo brīnumpuisi par sensacionālu.

Koncertā Ogrē skanēs mūzika no Portugāles un Brazīlijas, priecēs Marias un Mišaela skatuviskā saspēle, kā arī skanēs Latvijas Radio bigbenda programma “Tribute to Jaco”, kas tapusi sadarbībā ar Mišaelu un veltīta leģendārajam džeza basistam Džako Pastoriusam (Jaco Pastorius).

Maria Mendes – balss (Portugāle)

Michael Pipoquinha – basģitāra (Brazīlija)

Latvijas Radio Bigbends (mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags)

Biļetes iepriekšpārdošanā  EUR 22  – ONKC kasē un www.bilesuparadize.lv . Koncerta dienā EUR 25. Atlaide 15%  ar Ogres novadnieka karti, norēķinoties kasē.

Latvijas Radio Bigbends aicina

Latvijas Radio Bigbenda mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags stāsta par koncertiem Dienvidu krasti. Muzikālas vēsmas no Brazīlijas un Portugāles, kur Latvijas Radio bigbends uzstāsies kopā ar portugāļu dziedātāju Maria Mendes un brazīliešu basģitāristu Michael Pipoquinha. Koncerts Ogrē 6.martā.

Posted by Ogres Kultūras centrs on Ceturtdiena, 2020. gada 13. februāris