Ogres Kultūras centra sieviešu koris Rasa ir dibināts 1997. gadā toreizējā Ogres Tautas namā. Kopš dibināšanas kora mākslinieciskā vadītāja ir Dziesmu svētku virsdiriģente, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore, Latvijā un ārzemēs atzinību guvusī diriģente Aira Birziņa.

Kora sastāvu veido draudzīgas, inteliģentas un atraktīvas dziedātājas, kas līdzās savai profesijai un ģimenes dzīvei piepildījumu rod mūzikā. Koncerti Ogrē un citviet Latvijā, piedalīšanās valsts mēroga pasākumos un festivālos ārzemēs veido daudzveidīgu kora notikumu kalendāru ik gadu. Kora repertuārā ietilpst klasiskas kordziesmas, operkori, populāru melodiju aranžējumi, lielformas darbi ar orķestri un citi skaņdarbi.  Mēģinājumu process ir mērķtiecīgi virzīts uz izaugsmi un māksliniecisku ideju realizēšanu, taču tikpat nozīmīga ir “Rasas” dziedātāju satikšanās, savstarpējā domu un enerģijas apmaiņa, radošu ieceru īstenošana, draudzīga palīdzība un atbalsts. Ir izveidojušās skaistas tradīcijas, bez kurām nav iedomājama “Rasas” dzīve – koncerts “C vitamīns”, kora nometnes Latgalē,  pašgatavotas Ziemassvētku kartītes, “Rasas” Ziemassvētki ar bērniem, “Rasas” vārda dienas svinēšana un citas. Koris pulcē dziedātājas gan no Ogres pilsētas un tuvējās apkārtnes, gan arī no citiem pagastiem un novadiem – no Ogresgala, Ciemupes un Madlienas, Ikšķiles un Salaspils, Ķeguma un Tomes, Jumpravas, Rembates un Carnikavas.

Dibināšanas gads
1997
Kolektīvu vada

Diriģente: Aira Birziņa
Kormeistare: Alise Meļko
Prezidente: Elita Lulle

Sasniegumi

Līdztekus veiksmīgai dalībai visos Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos kopš kora dibināšanas, daudzos citos valsts mēroga kultūras pasākumos, kā arī konkursos un festivālos ārvalstīs "Rasas" lielāko sasniegumu vidū jāmin piedalīšanās daudzos nozīmīgos lielas formas mūzikas projektos ar orķestri un solistiem, piemēram:
• Karla Dženkinsa lieldarbs "Adiemus" (2010, 2014)
• Johana de Meija Trešā simfonija "Planēta Zeme" (2011)
• Jura Kulakova un Pētera Aigara 1941. gada 14. jūnija deportācijās cietušajiem veltītā kantāte "Sarkanais vilciens" (2011, 2016)
• programma "Jaunlaiku tautasdziesma" (2013, 2014)
• programma "Baroka pērles Kristus dzimšanai" (2014, 2016)
• komponista Jāņa Zvaigznes piemiņas programma "Jānis Zvaigzne. Pārnākšana" (2018)
• komponista Kārļa Martinovska piemiņas programma "Likteņu kalējs" (2019)
• komponistes Agnetas Krilovas mūzikas autorkoncerts "Es esmu sieviete. Es esmu klusums" (2020)