Lielo Dziedāšanas svētku gaidās 1972. gada septembrī, tolaik modernajā vieglās rūpniecības uzņēmumā Ogrē pēc kombināta mākslinieciskās daļas vadītāja Gunāra Freidenfelda un diriģentu Maijas Rožlapas un Romualda Gibnera iniciatīvas dzima jauns pašdarbības kolektīvs – trikotāžas kombināta jauktais koris. Koris tika dibināts ar vienu mērķi – tikt uz Dziesmu svētku simtgades svinībām Rīgā 1973. gada jūlijā. Pirmā diriģenta Romualda Gibnera vadībā jaunais kolektīvs enerģiski ķērās pie darba.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas kori savā paspārnē pārņēma Ogres pilsētas dome, vēlāk – Ogres novada Kultūras centrs. Ar šo brīdi koris ar lepnumu nes savas dzimtās pilsētas vārdu OGRE.

Jauns posms ar nemitīgu māksliniecisko izaugsmi kora dzīvē iesākās 1974./75. gada sezonā un turpinās vēl šodien, kad ar kori sāka strādāt Jānis Zirnis. Atzinību jau iemantojušais diriģents prata jaunajā kolektīvā pulcēt labus dziedātājus, iedegt vēlēšanos dziedāt labāk. Mūsu maestro ir mūsu kora dvēsele un sirds.  Koris šajā laikā ir apguvis ļoti dažādu repertuāru gan klasikas skaņdarbus, latviešu tautasdziesmas un laikmetīgo mūziku.

Korī ir 40 dziedātāji, mākslinieciskais vadītājs un divi kormeistari.

No 2022. gada kora mākslinieciskais vadītājs ir Jānis Lapsa.

Dibināšanas gads
1972
Kolektīvu vada

Mākslinieciskais vadītājs: Jānis Lapsa
Kormeistari: Ronalds Rāviņš, Staņislavs Semjonovs
Kora prezidente: Aija Stjade

Sasniegumi

Koris OGRE ir vienīgais no Latvijas koriem, kas piedalījies visos Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētkos, kuru dibinātājs un idejiskais tēvs ir Imants Kokars.
Koris OGRE arī piedalās dažādos starptautiskos konkursos:
Pasaules koru olimpiāde Rīgā, Latvijā (2014. gads) – zelta diploms un uzvarētāja tituls Atklātā konkursa kategorijā "Folklora".
Eiropas kora olimpiāde Magdeburgā, Vācijā (2015. gads)- zelta diploms čempionu kategorijā “Folklora”, sudraba medaļa – čempionu kategorijā “Garīgā mūzika”.
7. Adventas un Ziemassvētku laika koru festivāls Krakovā, Polijā (2016. gads) – zelta diploms.