3. novembrī plkst. 19.00 Ciemupes Tautas namā varēs baudīt muzikālu dzejas izrādi “Mīlestības gads”. Aleksandrs Čaks. Niks Matvejevs. Mārtiņš Vilsons.

Izrādē aktieris Mārtiņš Vilsons runās Aleksandra Čaka erotisko dzeju un izpildīs Nika Matvejeva dziesmas tās savijot liriskā uzvedumā par mīlestību.

Mīlestība apciemo visnegaidītākajos brīžos. Tā rada iedvesmu iepretim ikdienišķajai pasaules realitātei. Mīlestība uz dzīvi. Mīlestība uz sievieti.

Dzejnieks Aleksandrs Čaks bija sabiedrības dvēsele – kur bija Čaks, tur bija dzīvība. Asprātīgi tosti, pagodinājumi kādām pavisam necilām sievietēm, kas, dzejnieka izceltas, pēkšņi aizkustinoši iemirdzējās. Īso svārku, skatiena vilinājuma, kairo pieskārienu akcentējums veidoja Čaka erotisko dzeju, kam bija saikne ar dziļāko, tikai apjaušamo juteklību.

Savukārt komponists un mūziķis Niks Matvejevs bija dzīves gardēdis, vienlaikus kautrīgs un labsirdīgs cilvēks, ar nebēdnīgi dzirkstošām acīm, turklāt apveltīts ar izcilu humora izjūtu, stāstnieka talantu un plašu sirdi. Niks mums ir atstājis divus diskus ar Čaka dzeju: “Dziesmas meitenēm” un “Atzīšanās”.

Izrādē “Mīlestības gads” Mārtiņa Vilsona izpildījumā skan dziesmas no šiem diskiem, kas ir dāvana draugam – Nikam 65 dzimšanas dienā.

Mārtiņa Vilsona dzejas pasniegšanas veids aizved pāri laikam. Vīrišķīga un viegli ievainojama ir sirds, kurā Mārtiņš dalās ar saviem skatītājiem. Nekautrīgi un atklāti.

Biļetes uz izrādi var iegādāties Biļešu paradīzes tīkla kasēs, internetā šeit un Ciemupes Tautas namā pirms izrādes.