Atzīmējot Ogres 90. jubileju, 24. februārī 18.00 Ogres novada Kultūras centrā atklās Ogres goda pilsoņa, foto kluba “Ogre” vadītāja Vitauta Mihalovska personālizstādi. Kultūras centrā šaja dienā dubultsvētki, jo līdz ar izstādi durvis ver Izstāžu telpa, kas izveidota Deju zāles foajē.

“Mums izveidojusies brīnišķīga sadarbība ar foto klubu “Ogre” un ideja par Izstāžu telpu daļēji realizēta tieši pateicoties aktīvai foto kluba darbībai. Deju zāles foajē veicām remontu, ienesām telpā gaišās krāsas un radošāku noskaņojumu.

Ik dienas mūsu namā iegriežas simtiem apmeklētāju – gan kolektīvu dalībnieki, kā arī pasākumu apmeklētāji un tā ir lieliska iespēja plašākai sabiedrības daļai piedāvāt iespēju iepazīties gan ar vietējiem, un es ļoti ceru, ka nākotnē arī ar plašāka mēroga, mākslinieku darbiem, jo plānots, ka Izstāžu telpā regulāri tiks atjaunotas ekspozīcijas”, skaidro Antra Purviņa, Ogres novada Kultūras centra direktore.

Vitauts Mihalovskis nozīmi “Ogres Goda pilsonis” saņēma 2011. gada 4. maijā. Būtisku vietu Mihalovska dzīvē ieņem fotogrāfija. V. Mihalovskis ir tiešās dzīves fiksētājs jeb radošā dokumenta pārstāvis fotogrāfijā. Viņš piedalījies izstādēs ne tikai Latvijā, bet arī Dānijā, Dienvidslāvijā, Japānā un Slovākijā. Piedalījies dažādās radošajās darbnīcās, foto akcijās un projektos. V. Mihalovska darbi ir demonstrēti semināros un kongresos gan Latvijā, gan ārzemēs – ASV, Vācijā, Austrijā, Japānā, Krievijā.

Interese par mākslu Vitautam radusies vidusskolas laikā, bet fotografēšanai pastiprināti pievērsies pēc armijas. 1971. gadā viņš pieteicies foto klubā “Ogre”, mācījies kopā ar tagadējo kluba biedru Mārtiņu Vilipsonu, kursus vadījis Jānis Ansons. Vēlāk radošajā izaugsmē liela nozīme kluba vadītājam Egonam Spurim un fotogrāfiem, kluba biedriem Intai Rukais un Andrejam Grantam. Neskatoties uz ilgo dienestu ārpus Latvijas, V. Mihalovskis šo vaļasprieku, fotografēšanu, nav atstājis novārtā.

V. Mihalovskis šobrīd vada foto klubu “Ogre” un tā mērķis un uzdevumi ir turpināt labās fotogrāfijas tradīcijas Ogrē un dot zināšanas un pieredzi jaunajiem kluba biedriem.Skolotāja un kolēģa Egona Spura piemiņai katru gadu Ogrē tiek rīkots starptautisks seminārs “Egona Spura ceļš” ar ievērojamu pasaules fotogrāfu piedalīšanos.

Pirmās atmiņas par Ogri V. Mihalovskis atminas no 1967. gada: “Grupa studentu ieradāmies pie savas kolēģes Valentīnas Pastares svinēt Ziemassvētkus brīvā dabā Zilajos kalnos. Spilgti iespiedies atmiņā gājiens uz Zilajiem kalniem – no Mīlestības kalniņa cauri bagātīgi piesnigušajai Ogrei. Likās, ka atrodos kaut kur pastkartēs redzētajos Alpos. Tā bija Ogre bez Trikotāžas kombināta un dzīvojamā masīva Mālkalnes prospektā, bet ar “Muciņu”- peldošu vasaras kafejnīcu uz Ogres upes un jau zust sākušo kūrorta pilsētas sajūtu.”

Ogrē Vitauts nonācis pēc studijām. “Laikam pats liktenis mani sūtīja uz šo pilsētu, jo pēc sadales man bija jādodas strādāt uz Olaini. Tur jaunajam speciālistam deva dzīvokli. Mani studiju biedri bija pāris un gatavi ģimenes dzīvei. Viņi tika nosūtīti strādāt uz Ogri, kur dzīvoklis bija jāgaida vairāki gadi. Tā nu kolēģi palūdza un mēs apmainījāmies ar nākošajām dzīves un darba vietām. Tā, lūk. Taisnība parunai, ka labi darbi vienmēr tiek atmaksāti ar labu. Tā arī es priecājos un lepojos, ka esmu ogrēnietis.”

 

 

 

Dace Tribocka, Attīstības plānošanas un projektu nodaļas vadītāja

Ogres novada Kultūras centrs