Būt par vēstnesi sava iemīļotā komponista mūzikai. Šo godu Ludviga van Bēthovena 250. jubilejas gadā uzņēmies viens no Latvijas talantīgākajiem pianistiem Andrejs Osokins 22. oktobrī pulksten 19.00 Ogres novada Kultūras centra Lielajā zāle, priecējot skatītājus ar īpašu komponistam un pianistam Ludvigam van Bēthovenam veltītu koncertprogrammu.

“Šogad manā koncertu grafikā ir dažādas jaunas programmas, katra ar savu noskaņu un enerģiju. Taču Bēthovena mūzikai veltītos koncertus es gaidu ar īpašu satraukumu un saviļņojumu. Kopā ar klausītājiem vērosim Bēthovena monumentālās personības ietekmi uz visu turpmāko Eiropas mūzikas attīstību. 2020. gads ir veltīts Bēthovena dižajam garam un, kas zina, varbūt viņš patiešām tur būs kopā ar mums,” saka Andrejs Osokins.

Atzīmējot Ludviga van Bēthovena 250. jubileju, šogad ar neskaitāmiem kultūras notikumiem Bonnā, Vīnē un  citās pilsētās visā pasaulē tiek godināta komponista daiļrade un ieguldījums mūzikas attīstībā. Ogres novada Kultūras centrā ikvienam mūzikas cienītājam būs iespēja kļūt par apjomīgo svinību viesi un pianista Andreja Osokina vadībā, saklausīt Bēthovena mūzikā nostalģisku, apcerīgu muzikālo pārdzīvojumu ar brīvu stihiskumu un improvizācijai pateicīgu mūzikas un domas formu.

Programmas centrā ir mītiem un leģendām apvītā «Sonata quasi una fantasia» jeb slavenā Mēnesnīcas sonāte.   Skaņdarba mūzika ir ļoti cilvēciska, personiska un – pārlaicīga. Šī sonāte aizsāk vienu būtisku romantiskās mūzikas atzaru – elēģiska vērojuma piepildītu mūziku. Kopā ar šo šedevru koncertā skanēs Bēthovena elegantās klavieru skices: nieciņi,  jeb Bagateles un visiem jau no skolas gadiem tik ļoti pazīstamais skaņdarbs “Elīzei”. Kā arka koncertu ieskaus Bēthovena mūža iedvesmas – Volfganga Amadeja Mocarta filigrānā, ēteriski smeldzīgā Fantāzija do minorā un Bēthovena sekotāju un viņa tradīciju turpinatāju – Roberta Šūmaņa, Sergeja Rahmaninova un Friderika Šopēna liriskās miniatūrtas – katra, kā nepieradinātas dvēseles mīlestības apliecinājums.

Biļetes uz šo un citiem Kultūras centra rīkotiem pasākumiem var iegādāties internetā https://www.bilesuparadize.lv/ un Ogres novada Kultūras centra kasē.  

Biļetes cena: 18 EUR

15% atlaide ar Ogres novadnieka karti vai aplikācijas kodu (iegādājoties biļeti kasē)

Pasākuma laikā lūdzam ievērot visus fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības noteikumus. Pasākums tiks filmēts un fotografēts. Iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes.