Ogrē vasaras brīvdabas pasākumu sezonu 8. jūnijā atklās ar vērienīgu Ģimenes dienu, piedaloties teju 500 kolektīvu dalībniekiem, viesmāksliniekiem un jaunākajiem ogrēniešiem, dižojoties bēbīšu ratiņu parādē.

Ģimenes dienas programmu atklās bēbīšu ratiņu parāde. Pulcēšanās plkst.12.50 pie skulptūras “Baltā Cielava”. Plkst.13.00 gājiena sākums – parāde pa Brīvības ielas promenādi līdz Ogres novada Kultūras centra (ONKC) laukumam, kur tiks sveikti visi Ogres novadā deklarētie jaundzimušie līdz gada vecumam. Bērniņi saņems pašvaldības sarūpētu īpašo svētku dāvaniņu – lacīti (priekšautiņu) ar novada simboliku. Īpaši atraktīvi noformēto ratiņu īpašnieki saņems sponsoru pārsteigumu balvas. Pasākuma laikā tiks sveiktas arī aktīvākās un atsaucīgākās ģimenes par sadarbību un atbalstu ar izglītības iestādēm, kurās mācās viņu bērni.

No plkst. 14.00 ONKC laukumā aicinām uz koncertu PINU SAULI, piedaloties Ogres novada skolu janatnei. Kā stāsta Irēna Ošiņa, Ogres Bērnu un jauniešu centra (OBJC) vadītāja, koncertu rīko Ogres BJC sadarbībā ar Ogres novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldi, izglītības iestādēm, ONKC un kultūras namiem. Tas veidots kā jaunības enerģijas un zinātkāres atspoguļojums saules tecējumā.

 Sapinot dziesmas un dejas simboliskā saules kamolā, uzvedums atklās bērnu enerģijas un pasaules izzināšanas sparu un stāstīs par Sauli kā cilvēces, cilvēka un ģimenes laimes un mīlestības simbolu. Piedalās Madlienas vidusskolas, Ogres 1. vidusskolas, Suntažu vidusskolas, Ogres Valsts ģimnāzijas, Ogres sākumskolas, Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles, Ogresgala pamatskolas, Ogres Mūzikas skolas, Ogres novada Kultūras centra, biedrības ,,Viznīts,” Ogresgala tautas nama, Ķeipenes tautas nama, Lauberes kultūras nama 290 koristi un 356 dejotāji un Ogres Sporta centra mākslas vingrotājas.

Uzvedumu pavadīs muzikālā apvienība Kaspara Pļavnieka vadībā. Režisors Kristaps Kiršteins, koru virsdiriģente Gunita Bičule, tautas deju kolektīvu virsvadītāja Marta Dargiene, pasākuma koordinatore Irēna Ošiņa.

Ģimenes dienā būs iespēja apmeklēt četras diskusijas – “Bērnu audzināšana cilvēktiesību laikmetā”, “Sievišķība vai ārišķība”, “Izdegšana, distonija un žurku skrējiens”, “Vai īsti vīrieši raud? Iniciācija”.

Sarunu festivāla “Lampa” stilā organizētā diskusiju telts Brīvības ielas promenādē darbosies no plkst 16.00 līdz 21.00 un diskusijas vadīs TV ētera personība Kristīne Garklāva un Kristaps Tālbergs. Par muzikālo baudījumu rūpēsies vokālā grupa PUTNI, SNIEDZE PRAULIŅA un GORAN GORA

Savukārt plkst. 21.00 Ģimenes dienas noslēgumā koncerts DEVŅIEM’i ZIEDIŅIEM’i, režisors Jānis Kaijaks (Ogres Tautas teātris), mākslinieciskā vadītāja Skaidrīte Andževa un Mārtiņš Kaiva. Piedalās 19 Ogres novada deju kolektīvi.

DEVIŅIEM’i ZIEDIŅIEM’i ir veltījums Ogres novadam – to veido deviņi skaisti, bagātīgi un sakopti pagasti, katrs ar savu raksturu, dabas varenumu un cilvēku spēku. Koncerts ir jau sen lolots novada dejotāju sapnis – visiem kopā tikties krāšņā deju koncertā!Uzvedumā piedalīsies teju 500 dejotāju. Ogres novads var lepoties ar kuplu amatiermākslas kolektīvu saimi. Aizvadītajos simtgades dziesmu un deju svētkos Ogres novadu pārstāvēja vairāk nekā 1000.

Ogres novadā ir deviņi pagasti. Līgo svētkos, ko svinēsim jau pavisam drīz, ziedu vainagā arī pīsim deviņus ziedus. Deviņi ir maģisks skaitlis, kas ir vadmotīvs Loretas Tretjakovas veidotajam libretam. Uzveduma māksliniece Ūna Laukmane.

Koncertstāstu izdejos jauniešu deju kolektīvs SPIETS, PĪLĀDZĪTIS, DAINA, DZĪPARI, SOLIS, OGRE, ĀBEĻZIEDS. Vidējās paaudzes deju kolektīvi RAKSTI, SUNTA, AIJA, DANDZIS, MADE, LUSTĪGAIS, DEGSME, LĪČUPĪTE. Senioru deju kolektīvi OGRĒNIETIS, SUNCELE, SUMULDA, VELDZE.

Pasākuma laikā ONKC laukumā darbosies arī bērnu izklaides zona, bibliobuss, varēs piedalīties bērnu foto orientēšanās sacensībās.

Ieeja bez maksas.

 

8. JŪNIJA ĢIMENES DIENAS PROGRAMMA

JAUNO ĢIMEŅU BĒBĪŠU RATIŅU PARĀDE

No 13.00 no Baltās cielavas

Koncertuzvedums PINU SAULI

14.00 ONKC laukums

Piedalās Ogres novada skolu jaunatne

MŪZIKA UN DISKUSIJAS

16.00 – 21.00 Brīvības ielā pie monumentālā karoga

Vokālā grupa PUTNI, SNIEDZE PRAULIŅA, GORAN GORA.

Diskusijas: “Bērnu audzināšana cilvēktiesību laikmetā”, “Sievišķība vai ārišķība”, “Izdegšana, distonija un žurku skrējiens”, “Vai īsti vīrieši raud? Iniciācija”.

Koncerts DEVIŅIEM’I ZIEDIŅIEM’I

21.00 ONKC laukums

Piedalās Ogres novada deju kolektīvi

Režisors Jānis Kaijaks

Scenogārija Ūna Laukmane

Mākslinieciskā vadītāja Skaidrīte Andževa un Mārtiņš Kaiva

Librets Loreta Tretjakova

Piedalās:

jauniešu deju kolektīvi SPIETS, PĪLĀDZĪTIS, DAINA, DZĪPARI, SOLIS, OGRE, ĀBEĻZIEDS

vidējās paaudzes deju kolektīvi RAKSTI, SUNTA, AIJA, DANDZIS, MADE, LUSTĪGAIS, DEGSME, LĪČUPĪTE

senioru deju kolektīvi OGRĒNIETIS, SUNCELE, SUMULDA, VELDZE