2024. gada 18. maijā Ciemupes Tautas namā noritēja Muzeju nakts pasākums “Pietura Ciemupe”, jo pirms 95 gadiem 19.maijā juridiski tika atvērts dzelzceļa pieturas punkts “Ciemupe”.

Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja zinātniski pētnieciskā darba vadītājs Toms Altbergs lekcijā “Ogres dzelzceļa stacija ar Jaunogres, Pārogres un Ciemupes pieturas punktiem laikmetu griežos” interesentiem stāstīja par dzelzceļa pirmsākumiem, staciju arhitektūru un kā izveidojās pieturas punkti pie Ogres. Apmeklētāji uzzināja, ka Ciemupes pieturas punktam sākotnēji pirms atklāšanas, bija cits nosaukums.

Ciemupes bibliotēkas vadītāja Liene Kainaize bija sagatavojusi izstādi. Izstādē bija apkopotas fotogrāfijas un raksti no periodikas par dzelzceļa pieturas punktu Ciemupe. Ciemupieši ar interesi apskatīja senās fotogrāfijas un secināja, ka Ciemupes stacijas ēka un uzraksti laiku gaitā ir ļoti mainījušies. Interesi piesaistīja arī izveidotā mape “Toreiz un tagad”.

Muzeju nakts programmā tika iekļauta un demonstrēta Ikšķiles Kultūras biedrības veidotā filma “Jānis Kuga”, jo gleznotājs ir dzimis Ciemupē. Paldies biedrības valdes priekšsēdētājai Leldei Sāmītei par šo iespēju!

Jaunāko paaudzi piesaistīja bijušā motosportista ciemupieša Modra Štelles sacensību ekipējuma, kausu, plakātu izstāde un iespēja ārā uzspēlēt lielformāta cirka spēli.

Tam kam ir pagātne, ir arī nākotne.