15. septembrī arī Latvija būs viena no 150 pasaules valstīm, kas piedalīsies Pasaules talkā, aicinot talkotājus iestādīt savu koku vai piedzīvojot koka dzimšanu no iestādītās sēkliņas.

Ogres novadā talka norisināsies Taurupes pagastā, gleznotāja Vilhelma Purvīša dzimtajās mājās “Vecjaužos”. Talkā “Ieelpo Purvīti” aicinām piedalīties ikvienu interesentu, palīdzot “Vecjužus” sakopt un veidojot par nacionāli un starptautiski atpazīstamu muzeju un mākslas darbnīcu. Celsim godā mūsu mākslas ģēnija devumu Latvijai.

 Talkas sākums plkst. 11.00, ierašanās no plkst. 10.00. Dalībnieki tiek aicināti uz talku līdzi ņemt cimdus un grābekļus. Kā arī uzkodas piknikam.

15. septembrī plkst. 9.30 no Ogres novada Kultūras centra laukuma atties bezmaksas autobuss uz Taurupi. Plānotais atgriešanās laiks plkst. 16.00.

 Pasaules talka sāksies Jaunzēlandē plkst.10.00 pēc vietējā laika un sekos Saulei dienas garumā, pārklājot visas 24 laika joslas. Talka noslēgsies Havaju salās. Pasaules talka būs lielākā kopīgā dabas sakopšanas talka pasaules vēsturē.

Lielā Talka aicina ikvienu, kurš piedalīsies šajā visas planētas kopīgajā akcijā, apliecināt šādi savu mīlestību Latvijas 200-gadei, nākamajām paaudzēm un mūsu ilgtspējībai.  Tāpēc Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti sēt un dēstīt “Laimes kokus”, rādot ceļu pasaules vides atveseļošanai un radot jaunu tradīciju Latvijā – katram savu Laimes Koku”, saka Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.