Rasa

Sieviešu koris RASA, dibināts 1997. gadā.rasa
Diriģente Aira Birziņa, kormeistare Laima Lediņa, prezidente Elita Lulle.

1997.gada rudenī Ogres Tautas namā satikās Aira Birziņa un pirmās meitenes, kuras sirds sauca dziedāt. Kopš 2002.gada kora mājas ir Ogres Kultūras centrā. Jau savas pirmās sezonas noslēgumā koris bija vienīgais pārstāvis Ogres rajonu XXII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru konkursa finālā, gūstot panākumus un starptautiskas žūrijas atzinīgu novērtējumu.

1998.gads – XXII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru konkursa finālā- starptautiskās žūrijas atzinība.
2001.gads Dziesmu svētku “Rīgai 800” koru karos, 90 Vidzemes novada koru konkurencē – 2.vieta.
2002.gads – dalība pirmajā starptautiskajā konkursā Montrē (Šveicē). Sīvā 16 kolektīvu konkurencē izcīnīta 8.vieta.
2003.gads – XXIII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru karos – 8-tās labākās Latvijas sieviešu koru grupā.
Ar saviem jaundarinātajiem tautas tērpiem dalība tautas tērpu konkursa finālā un uzvedumā Latviešu kāzas.
2007.gads – dalība koru festivālā un meistarklasēs “Bohemia Cantat” Liberecā, Čehijā, kurā iegūta nenovērtējama pieredze un izglītība kora dziedāšanā.

2013. gads dalība XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru karu finālā.
RASAS tautas tērpu kolekcija – atzinīgi novērtēta gan 2008., gan 2013.gada Vispārējo latviešu Dziesmu svētku tautas tērpu finālskatēs.

Mēs, kam patīk dziedāt, esam skaistas un aktīvas finansistes, skolotājas, uzņēmējas, farmaceites, valsts un pašvaldības iestāžu darbinieces, mājsaimnieces un mediķes. Mums ir arī sava friziere, stjuarte, šuvēja, informācijas tehnoloģiju eksperte, mēbeļu restauratore, mežzine un pat ķermeņa mākslas lietpratēja.

Mūsu moto ir:  kopā ne tikai dziedāt, bet arī atpūsties – doties tuvākos un tālākos pasaules iepazīšanas ceļojumos, svinēt svētkus, smieties un diskutēt! Jo koris mums nav tikai nošu lapas un klavieres, bet tikpat daudz arī iespējas satikt draugus. Tādu redzam arī savu nākotni – kā dinamisku, spraigu, jauniem muzikāliem izaicinājumiem un interesantiem piedzīvojumiem pilnu labu draugu pulkā pavadītu laiku.

http://korisrasa.lv/

Comments are closed