Jūlija vidū Ogres novada Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva “Raksti” dalībnieki devās uz Gruziju, lai piedalītos starptautiskā deju, dziesmu un mūzikas festivālā “Solidarity of Cultures”.

VPDK “Raksti” Gruzijas iedzīvotājus un viesus koncertos Batumi un Kabuleti pilsētā iepazīstināja ar tādām latviešu tautas dejām kā “Es mācēju danci vest”, “Bobu dancis”, “Spriguļu sišana”, “Rūdolfa smaids”, “Trīs puķes”, kā arī prezentēja latviešu tautas tērpu, mūziku un instrumentus.

VPDK “Raksti” sniegums tika augsti novērtēts gan no skatītāju puses, ceļoties kājās un sniedzot skaļas ovācijas, gan no organizatoru puses, piešķirot VPDK “Raksti” 1. vietas medaļu un kausu.

Festivālā piedalījās arī Gruzijas, Kazahstānas, Igaunijas, Izraēlas, Baltkrievijas, Palestīnas, Armēnijas dziedātāji un dejotāji, radot krāšņu dažādības koncertu, iezīmējot kultūru atšķirības un vienlaikus vienotību – mīlestību pret deju.

Starpkultūru vakarā VPDK “Raksti” citiem festivāla dalībniekiem mācīja „Cūkas driķos” un „Plaukstiņpolku”, kā arī apguva citu valstu deju pamatsoļus. Kā paši dejotāji atzina, izaicinošākais bija apgūt gruzīnu deju kombinācijas, jo šajās dejās liels uzsvars ir uz roku kustībām un pozīcijām, ne tik daudz uz kāju kustībām, kas lielā mērā atšķiras no latviešu tautas dejotāja ikdienas.

Festivāla laikā VPDK “Raksti” dejotajiem bija iespēja iepazīt arī Gruzijas skaistās vietas un gruzīņu viesmīlību, humoru un spēju visu organizēt neko neplānojot detaļās. Iegūtā atziņa – esiet mierīgi, baudiet!

VPDK “Raksti” saka paldies Zaza Kapiani un Armaz Kapiani par iespēju piedalīties starptautiskā deju, dziesmu un mūzikas festivālā “Solidarity of Cultures” un atbalstu festivāla laikā, VPDK “Raksti” vadītājai Tamārai Ļisovcovai par dejotāju sagatavošanu dalībai festivālā, Ogres novada Kultūras centram, Valsts Kultūrkapitāla fondam par atbalstu dalībai festivālā un Latviju reprezentējošām dāvanām un biedrībai „Saules
raksts” un Laurai Goshteliani par organizatorisko nodrošinājumu.