Jauno ģimeņu bēbīšu ratiņu parāde, iespēja baudīt dažādus koncertus, piedalīties diskusijās

 

13.00 pie Baltās Cielavas

JAUNO ĢIMEŅU BĒBĪŠU RATIŅU PARĀDE

Ģimenes diena sāksies ar ratiņu parādi. Pulcēšanās plkst. 12.50 pie skulptūras “Baltā Cielava”. Plkst.13.00 sāksies gājiens – parāde pa Brīvības ielas promenādi līdz Ogres novada Kultūras centra laukumam, kur tiks sveikti visi Ogres novadā deklarētie jaundzimušie līdz gada vecumam. Bērniņi saņems pašvaldības sarūpētu īpašo svētku dāvaniņu – lacīti (priekšautiņu) ar novada simboliku. Īpaši atraktīvi noformēto ratiņu īpašnieki saņems sponsoru pārsteigumu balvas.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Ģimene Ogres novadā ir viena no galvenajām, visaugstākajām vērtībām. Ģimene ir visa pamats. Kopīgi svētki, kad varam sanākt kopā, priecāties vienam par otru, par saviem bērniem un viņu panākumiem, – tā ir tradīcija, ko vēlamies ieviest Ogres novadā, tāpēc arī tiek rīkota šī Ģimenes diena.

No sirds saku lielu paldies ikvienai ģimenei, kurā aug un tiek aprūpēts bērns – mūsu nākotne. Aicinu visiem satikties, piedalīties Ģimenes dienā un kopā pavadīt jautru, izglītojošu un interesantu dienu!”

 

14.00 ONKC laukums

Koncertuzvedums PINU SAULI.

Piedalās Ogres novada skolu jaunatne, kopā vairāk nekā 600 jaunieši.

Ogres novada Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldi, izglītības iestādēm, ONKC un kultūras namiem Ģimenes dienai sagatavojis skolu jaunatnes koncertuz-vedumu PINU SAULI.

Tas veidots kā jaunības enerģijas un zinātkāres atspoguļojums saules tecējumā. Sapinot dziesmas un dejas simboliskā saules kamolā, uzvedums at-klās bērnu enerģijas un pasaules izzināšanas sparu un stāstīs par Sauli kā cilvēces, cilvēka un ģimenes laimes un mīlestības simbolu.

Piedalās: skolu jaunatnes deju kolektīvi – PĪLĀDZĪTIS, VIZNĪTIS, LIENĪTE, OZOLIŅI, MUSTURIŅI, DZĪTARIŅŠ, MAZIE SPĀRNI, SPĀRNI, ĀBOLĒNI, ZELTUPĪTE, BITĪTES, DZĪPARI; skolu jaunatnes kori – no Ogres Valsts ģimnāzijas, Ogres sākumskolas, Ogres 1. vidusskolas, Ogresgala pamatskolas, Suntažu vidusskolas, Madlienas vidusskolas, Ogres Mūzikas skolas; Ogres Sporta centra mākslas vingrotājas; muzikālā apvienība Kaspara Pļavnieka vadībā.

Režisors Kristaps Kiršteins, koru virsdiriģente Gunita Bičule, deju kolektīvu virsvadītāja Marta Dargiene, pasākuma koordinatore Irēna Ošiņa.

 

16.00 – 21.00 Brīvības ielā pie monumentālā karoga

MŪZIKA UN DISKUSIJAS

Vokālā grupa PUTNI, SNIEDZE PRAULIŅA, GORAN GORA.

Diskusijas: “Bērnu audzināšana cilvēktiesību laikmetā”, “Sievišķība vai āriš-ķība”, “Izdegšana, distonija un žurku skrējiens”, “Vai īsti vīrieši raud? Iniciācija”.

Bērnu izklaides zona, bibliobuss, foto orientēšanās bērniem.

Sarunu festivāla “Lampa” stilā organizētā diskusiju telts un mūziķu skatuve Brīvības ielas promenādē darbosies no plkst. 16.00 līdz 21.00 un diskusijas vadīs TV ētera personības Kristīne Garklāva un Kristaps Tālbergs.

“Kā vienu no centrālajiem Ģimenes dienas notikumiem vēlamies atzīmēt Ogres novada Kultūras centra  sadarbībā ar menedžmenta kompāniju DIGG DEEP MGMT organizēto diskusiju ciklu “Skaidra valoda” – par tādām šobrīd sabiedrībā aktuālām un būtiskām tēmām kā bērnu audzināšana, sievišķība un ārišķība, izdegšana un distonija debatēs gan attiecīgo tēmu speciālisti, amat-personas, psihologi un Ogres baznīcu pārstāvji,” – uzsver Antra Purviņa, Ogres novada Kultūras centra vadītāja.

21.00  ONKC laukums

Koncerts DEVIŅIEM’I ZIEDIŅIEM’I. Piedalās Ogres novada deju kolektīvi.

Deju koncerts DEVIŅIEM’I ZIEDIŅIEM’I ir veltījums Ogres novadam, novadu veido deviņi skaisti, bagātīgi un sakopti pagasti, katrs ar savu raksturu, dabas varenumu un cilvēku spēku. Koncerts ir jau sen lolots novada dejotāju sapnis – visiem kopā tikties krāšņā deju koncertā!

Režisors Jānis Kaijaks, scenogrāfe Ūna Laukmane, mākslinieciskie vadītāji Skaidrīte Andževa un Mārtiņš Kaiva, libretiste Loreta Tretjakova, producente Dace Nikolaisone. Organizē Ogres novada Kultūras centrs.

Piedalās: jauniešu deju kolektīvi SPĀRE, PĪLĀDZĪTIS, DAINA, DZĪPARI, OGRE, ĀBEĻZIEDS; vidējās paaudzes deju kolektīvi RAKSTI, SUNTA, AIJA, DANDZIS, MADE, LUSTĪGAIS, DEGSME, LĪČUPĪTE; senioru deju kolektīvi OGRĒNIETIS, SUNCELE, SUMULDA, VELDZE.

 

Ģimenes dienu Ogrē atbalsta “Ogres Pērle”, “Džungļu parks”, “AB Parks”, “Bumbotava” un “Štoka Pica”, piedzīvojumu parks “Milžu taka”, “M. Pūres beķereja”, “Dimantu kalns”, kafejnīcas “Pūce cep”, “Niko”, “Ilze”, “Senjorita Kukū” un “KasPar”, veikals “Amēlija”, “Pirtslietu un pērļu veikals”, Ķeipenes piparkūkas, fotogrāfs Modris Skujiņš (ģimenes fotosesija), “Sierštelle”un “Ogres Prestižs”, FAZER LATVIJA.

Pasākuma laikā tiks sveiktas arī aktīvākās un atsaucīgākās ģimenes par sadarbību un atbalstu ar izglītības iestādēm, kurās mācās viņu bērni.

 

INFORMĀCIJA: sakarā ar Ģimenes dienas pasākumiem laukums pie Ogres novada Kultūras centra tiks slēgts automašīnām no 7. jūnija 5.00 līdz 9. jūnija 5.00.

 

Pasākums tiks filmēts un fotografēts. Iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.