Ogres Tautas teātra izrāde. Režisors – Jānis Kaijaks

Amatierteātru iestudējumu skatē –  Gada izrāde 2016. Jānis Kaijaks Gada režisors 2016.

Nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem.

Oskars Vailds – dramaturgs, rakstnieks, dzejnieks. Sarakstījis piecas lugas. “Cik svarīgi būt nopietnam” ir O. Vailda pēdējā luga. Tās pirmizrāde notiek 1895. gada 14. februārī, bet jau 18. februārī lords Duglass izraisa skandālu par rakstnieka attiecībām ar viņa dēlu Alfrēdu. Vailds ierosina tiesas parāvu, kurā zaudē. Viņam tiek piespriesti divi gadi spaidu darbos. Pēc cietuma pēdējos dzīves gadus O. Vailds uzturas Parīzē ar Sebastiana Melmota vārdu.

Kādam savam draugam viņš teicis: “Vai gribi zināt, kur slēpjas manas dzīves lielākais dramatisms – tajā, ka visu savu ģenialitāti esmu ielicis savā dzīvē, viss, ko esmu ielicis savos darbos, ir mans talants”.

Jānis Kaijaks, Ogres Tautas teātra režisors, norāda: “Gan jau, ieraugot mūsu jaunās izrādes afišu, kāds novaidēsies – atkal tā klasika! Būtu reiz iestudējuši kaut ko par mūsdienām!  Jā, jāpiekrīt, ka pēdējos gadus Ogres Tautas teātris spītīgi turas pie pasaules dramaturģijas “zelta fonda”. Arī tāpēc, ka mūsdienās lugas rakstīt vairs prot tikai retais, lielākoties top”teksti teātrim”. Un mākslā, lai runātu par savu laiku, ne vienmēr īsākais ceļš ir pats tuvākais. Manuprāt, īsta “klasika” ir tā, kas iet pāri savam laikam un visiem laikiem. Tā, kura spēj izgaismot bijušo, esošo un to, kas vēl tikai būs. Šoreiz klasiska komēdija, bet “nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem”. Kas tad ir šie “nopietnie” cilvēki – Ernesti /vārdu spēle ar angļu val.- earnest (tulkojumā – nopietns), kuriem velta savu lugu O. Vailds? Kā to saprast? -.. . Jautra, it kā tipiska salonkomēdija, tomēr īstenībā tā ir asprātīga rotaļa ar formu. Viegla, gaisīga un nemateriāla, kā vienā elpas vilcienā radīta un tomēr reizē tik nopietna, pārpilna ironijas, paradoksu un skaudras asprātības. Un mīlestības. Jo…. “Mīlestības mērķis ir mīlēt – ne vairāk un arī ne mazāk.” /O.Vailds/

Scenogrāfs – Ivars Noviks

Tērpu māksliniece – Ilze Kupča

Horeogrāfija – Annija Belogrudova

Vokālā pedagoģe – Ilze Miezere

Kustību konsultante – Rita Lūriņa

Gaisma – Jānis Aperāns

Skaņa – Mārtiņš Andersons

 

Lomās: 

Džons Vērdings, miertiesnesis – Ernests Greizis

Aldžernons Monkrīfs – Guntis Kolbergs

Mācītājs Čeizebls, Dr. theol. – Andris Peismalietis

Merimens, sulainis – Edijs Čibelis

Leins, kalpotājs – Edijs Čibelis

Lēdija Breknela – Lauma Straume

Gvendolena Fērfaksa – Anita Saukane

Sesilija Kārdjū – Katrīna Anna Ozoliņa

Mis Prizma, guvernante – Astra Kolberga

 

Pirmizrāde 2016. gada 10. decembrī

Atlaidi ar Ogres novadnieka karti – 15% – var saņemt  pērkot biļetes kasēs.

Pasākums tiks filmēts un fotografēts. Iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.