29. aprīlis plkst. 19.00
ONKC Lielā zāle

AD ASTRA | LIENE KINČA, GREGORIJS BUKHALTERS (ASV) un jaunās zvaigznes | koncerts

Starptautiski pieprasītais, izcilais soprāns, operdīva Liene Kinča – koncerta īpašā viešņa, jaunās, topošās operzvaignes – soprāni: Paula Mihailova, Gunta Greisle, Līga Anševica, Evita Martinija, mecosoprāni: Tīna Gelnere, Linda Pētersone, tenori: jau Operetes teātra
koncertprogrammās skatītāju ievērību guvušais Dainis Kalnačs, Renārs Austrums, basbaritons: Jurģis Marcinkevičs.

Pirmo reizi Latvijā – starptautiski pieprasītais diriģents Gregorijs Bukhalters (Gregory Buchalter) no ASV, pie Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra diriģenta pults.

Multimediju mākslinieces Inetas Sipunovas skatuves scenogrāfiskais noformējums.

Programma solās būt muzikāli eleganta, žanriski daudzveidīga un aizraujoša. Tajā tiks vērtas skaistāko operu un operešu lappuses, kā, piemēram, Antonina Dvoržāka Nāras ārija un tercets, no operas “Nāra”, Gaetāno Doniceti Nemorīno ārija no operas “Mīlas dzēriens”, fragmenti no Žana Žaka Ofenbaha operas-fantāzijas ‘Hofmaņa stāsti” un Šarla Guno operas “Fausts”, Žorža Bizē operas “Karmena”, no Johana Šrausa II operetes ‘Sikspārnis”, Franča Lehāra operetēm “Smaidu zeme” (“Tev pieder mana sirds”) un “Džūdita”(“Džūditas ārija”), tajā draudzīgi sadzīvos gan operu, gan operešu un Brodvejas mūzika, apliecinot, ka dažādi muzikālā teātra žanri ir viena liela mūzikas koka dažādi zari, kur katram ir sava vieta, un, ka izcilas mākslas pamatā ir talants, attieksme un profesionāli augsti kritēriji. Vairāk par programmu lasiet www.operetesteatris.lv.

Soprāns Liene Kinča, starptautiski augstu novērtētā latviešu operdīva, ir t.s. Vāgnera dziedātāja, un jau ilgstoši lomas iestudē pasaules prominentākajos opernamos un savā dzimtenē Latvijā viesojas reti. Turpmākās un pašreizējās Lienes radošās saistības ietver Adas lomu Riharda Vāgnera operā Fejas (Die feen) un Elizabetes lomu operā Tanheizers (Tanhauser)  Leipcigas operā, debiju Izoldes lomā operā Tristāns un Izolde Igaunijā, kā arī pēc šī koncerta atgriešanos Ženēvas mūzikas pasaulē.

Visi jaunie censoņi – topošās operzvaignes, lai gūtu iespēju piedalīties šajā Galā koncertā, ir izgājuši nopietnu profesionālu katedras atlasi un ir atzīti par labākajiem, kuri spēj spilgti reprezentēt Latvijas vokālās skatuves mākslas nākotnes radošo potenciālu.

G.Bukhalters trīsdesmit gadus ir Metropolitan opera viesdiriģents, viņa radošā darbība šobrīd noris Florida Grand operā, viņš ir Dienvidfloridas simfoniskā orķestra viesdiriģents un Varnas Starptautiskā festivāla muzikālais vadītājs, Grand Strand mūzikas festivāla muzikālais vadītājs, Orlando operas un Teatro Lirico d’Europa diriģents, un Vašingtonas operas Camerata mākslinieciskais vadītājs, regulāri koncertējošs vēl daudzviet citur pasaulē. 

Operetes teātris jau desmit gadus izceļ un sekmē jauno vokālistu profesionālo attīstību operetes un muzikālā teātra žanros. Šo jauno, mākslinieciski augstvērtīgo un vērienīgo projektu teātris realizē kopā ar ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un Operetes un muzikālā teātra biedrību, lai jaunie mākslinieki gūtu praktisku un radošu starptautisko pieredzi izcila diriģenta vadībā, esot uz skatuves kopā arī ar starptautiski pieredzes bagātu solistu-kolēģi. Projekts paredz arī Gregorija Bukhaltera meistarklases Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā.

Biļetes 30, 25, 20, 15 eiro
www.bilesuparadize.lv

Biļetēm tiek piemērotas skolēnu, studentu, pensionāru, Goda Ģimenes, Ogres novadnieka u.c. atlaides, tās redzamas Biļešu Paradīzē.