Grīva

Jauktais koris  Grīva, dibināts 1990. gadāgriva2
Kora diriģente Evita Konuša, koncertmeistare Sarmīte Reneslāce, kora prezidente Līga Bužere
1990. g. 19. septembrī tika atvērta pirmā lappuse kora dziesmotajā biogrāfijā. Diriģentu vidū bijuši Vēsma Gaiziņa, Jānis Rijnieks un Ilona Gruzīte. No 1996. gada kopā ar kori priekos un bēdās ir diriģente, televīzijas žurnāliste un tobrīd vēl kora Ave Sol dziedātāja Maija Amoliņa. Kora izaugsmi kopā ar viņu veidojušas diriģentes Gunita Bičule un Antra Purviņa.
Spilgtā atmiņā ir vērienīgais kora pirmās desmitgades jubilejas koncerts ar kuplu kora sastāvu un viesiem no Lietuvas.
No 2008. gada kora Grīva vadošais tandēms ir Maija Amoliņa un Evita Konuša. Maija ar savu pieredzi un plašāku skatījumu uz mūzikas procesiem Latvijā un Evita ar jaunības degsmi un prasīgumu veido kora šodienas seju.
Koris vienmēr bijis Latvijas Dziesmu un deju svētku dalībnieks, piedalījies arī novadu svētkos, koru draudzības koncertos un Ogres Kultūras centra pasākumos, Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkos Norvēģijā un Lietuvā. Kora Grīva balsis skanējušas arī koncertos Lietuvā, Vācijā, Horvātijā un Austrijā.
Korim patīk veidot tematiskas koncertprogrammas: Dziesmas no teātra izrādēm ar videokadriem; Latviešu tautas mūzika kopā ar dejotājiem; Pasaules tautu mūzika – no Latvijas līdz Spānijai un Brazīlijai.
Par sasniegumu koris Grīva uzskata būt 1. kategorijas korim Dziesmu svētku žūrijas vērtējumā.
Kā pēdējo gadu radoša tradīcija ir kora koncerti Lāčplēša dienā, Adventes laikā, Pavasara koncerti maija nogalē. Ar plašu koncertu 2015. gada maijā koris atzīmēja savu 25 gadu jubileju.
Tradīcija ir arī kora koncertos piesaistīt profesionālus mūziķus, to vidū P. Plakidi, A. Bigaču, J. Kurševu, brāļus Petrauskus, tā ieinteresējot klausītājus un paceļot augstāk koncertu profesionālo latiņu.
Kora devīze ir: “Nost ar garlacību uz skatuves un sadzīvē!” Par to liecina arī koru žūrijas vērtējumā rakstītie vārdi: “Korī dzied spilgti cilvēki un atraktīvas diriģentes.”griva
Evitai līdzās diriģentes darbam piemīt talants organizēt izbraucienus un ekskursijas. Kora prezidentei un dvēselei Līgai lieliski izdodas veidot koristu jubileju svinības un sarīkot traki labas ballītes pēc koru draudzības koncertiem.
Kora nākotnei būtiska ir jaunu dziedātāju piesaistīšana, nodrošinot plašāku kora sastāvu, lai varētu ‘pacelt’ sarežgītākas kora partitūras un turpināt radošo izaugsmi.

Comments are closed