Horizonts

Pūtēju orķestris HORIZONTS. Dibināts 1955. gadā.0042
Mākslinieciskais vadītājs, diriģents Vilis Kokamegi, diriģents Tomass Kokamegi, prezidents Aivars Jende.
Viss sākās 1955. gadā, kad Ogres kultūras namā nodibināja pūtēju orķestri. Iniciators bija Voldemārs Putniņš, kurš to uzņēmās diriģēt. Vēl nebija ne skanīga nosaukuma, ne cienīgu titulu. Tikai neatlaidīgs darbs.
1969. gadā, pie diriģenta pults stājās Latvijā pazīstams diriģents un pedagogs Alfrēds Segliņš.
Kopš 1971. gada orķestri vada diriģents un mākslinieciskais vadītājs Vilis Kokamegi .
1975. gadā jau izcīnīts Tautas kolektīva nosaukums. “Horizonts” diriģenta Viļa Kokamegi un koncertmeistara Gunāra Kļaviņa vadībā gāja interesantu meklējumu ceļu un nebaidījās eksperimentēt. Bijuši koncerti kopā ar tautas deju ansambļiem, jauktajiem koriem .Vilis Kokamegi sāka aranžēt skaņdarbus, pielāgojot tos pūšamajiem instrumentiem, pat ņemot vērā katra mūziķa iespējas. Kolektīvs piedalījies visos valsts pūtēju orķestru salidojumos, kur ieguvis izcilus panākumus, un mūzikas skaņas ievirmojušas visās valsts pilsētās kopā ar daudziem pazīstamiem solistiem – Toniju Breidaku Dombrovsku, Viktoru Lapčenoku, Uģi Rozi, Imantu Skrastiņu .
Ar koncertiem savā laikā apceļota vai visa bijusī Padomju Savienība – Krievija, Gruzija, Igaunija, Lietuva, arī ārvalstis – Polija, Dānija, Somija, Zviedrija, Vācija, Norvēģija, Nīderlande.
No 1984.gada “Horizontā” vairāk nekā 20 gadus pie diriģenta pults bija arī Dmitrijs Grozovs bet tagad ir Ogres Mūzikas skolas pūtēju orķestra diriģents , pedagogs un instrumentu meistars.
No 2014 gada pie diriģenta pults ir stājies Tomass Kokamegi.
Garajā ceļa posmā orķestrī spēlējuši 230 mūziķi. Tas nav maz. Pašlaik tajā ir ap 30 dalībnieku. Un vēl varētu vēlēties dažādu instrumentu mūziķus.
Atsakoties no vilinošām brīvā laika pavadīšanas iespējām, trešdienas vakara stundās, lai gan nogurums dažkārt grib ņemt virsroku, mēģinājumiem zāles durvis ver dažādu profesiju pārstāvji – dakteris, inženieris, skolotājs, arī studenti, jaunākā mūziķe vēl mācās pamatskolā.
1975. gadā izcīnīts Tautas kolektīva nosaukums, iegūstot 1.vietu 4.pūtēju orķestru salidojumā Limbažos.
1983.gadā pūtēju orķestru salidojumā Ogrē nedalīta 1.vieta.
1990.gada maijā Vissavienības pūtēju orķestru skatē 1.vieta krievu klasikas izpildīšanā.
1994.gadā Roskildes (Dānija) starptautiskajā mūzikas festivālā 3.vieta un balvā – trompete.
2012.gadā Baltic Open konkursā III pakāpes diploms un kauss.
2013.gadā pūtēju orķestru skatē II pakāpes diploms un dziesmu svētku finālskatē arī II vieta.
2013.gada aprīlī piedalīšanās LTV1 raidījumā “Lai top”.
2014.gadā VI Latvijas PO skatē III pakāpes diploms.
2015.gadā Baltic Open 2015 konkursā III pakāpes diploms un kauss.
Orķestra kodols ir saliedēts, darbojamies pilnā sparā un 7.novembrī gatavojamies ar koncertu atzīmēt orķestra 60.gadadienu. Ceram, ka pūtēju mūzika Ogrē neiznīks un Ogres Mūzikas skola sagatavos vairāk tieši metāla pūšamo instrumentu mūziķus, jo to trūkst visā valstī.

Comments are closed