Artava

Folkloras kopa ARTAVA, dibināta 1991. gadā.Artava_Brīvdabas muzejā
Kopas vadītājs Andris Kapusts, administratore Benita Špakovska.
Godā tiek turēta latviskā dzīvesziņa, stiprinātas sentēvu tradīcijas, apgūtas tradicionālās dziedāšanas, rotaļu, nacionālās virtuves un citas prasmes. Kopa piedalās tradicionālos gadskārtu svētkos, dažādos tematiskos sarīkojumos un folkloras kustības norisēs visā valstī.
Kopas sastāvā ir ļaudis, kuru izcelsme saistīta ar dažādiem novadiem, bet dzīves ceļš visus savedis Ogrē. Tapēc arī repertuārā dažādu novadu dziesmas ar visplašāko tematisko klāstu – gadskārtu svētku, ģimeņu godu un citām tēmām.
Kopas pastāvēšanas laika posms ir bagāts ar daudziem pasākumiem -piedalīšanos visos folkloras festivālos “Baltica”, festivālā „Sofijskaja vesna”-Bulgārijā, Tautas tradīciju festivālā Suvalkos Polijā, XXII Vispārējos dziesmu svētkos Rīgā, masku festivālos – Salacgrīvā, Liepājā, Siguldā, Daugavpilī, citos neskaitāmos tradīciju pasākumos savā novadā un Latvijā. Kopa regulāri organizē labdarības pasākumus Ogres novada pansionātos un bērnu dārzos.
Folkloras kopas “Artava “dibinātāja un vadītāja ir Marta Gavrilova. No 2008. – 2011.gadam kopu vadīja Bonifācijs Lazdāns, bet kopš 2011. gada septembra vada Andris Kapusts.
Lielu atzinību un tradicionālas kultūras speciālistu novērtējumu kopas dziedātājas guva Tautas tradīciju festivālā Suvalkos, Polijā 2014.gadā.
Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” atlases skatē 2014. gada pavasarī kopa ieguva I kategoriju par izcilu programmas „Mantojums” izpildījumu.
Kopas dalībnieku veidoto atmosfēru var raksturot ar vienu vārdu – dzīvesprieks. Tai pat laikā dalībnieki ar vislielāko cieņu un goddevību attiecas pret senču mantojumu. Kopas darbības virsuzdevums ir tautas tradīciju iedzīvināšana mūsdienu sabiedrībā, ģimenēs, dažādās kopienās. „Artava” vēlas aiz vien vairāk iesaistīt novada sabiedrību dažādos tradicionālos svetkos un norisēs – Meteņos, Jāņos, Bluķa vakarā, krustabās, kāzās un citos.

Comments are closed