Altera

Senioru jauktais koris ALTERA (līdz 2015. gada 1.septembrim ATVASARA), dibināts 1977. gadā.Koris Alūksnē
Vadītājs, diriģents un kormeistars Alvis Bērziņš, koncertmeistare Sarmīte Reneslāce.
Koris piedalījies visos nozīmīgos pasākumos: ikgadējos Latvijas senioru koru svētkos dažādos novados, visos Lielajos Dziesmu svētkos, Ogres pilsētas un novada organizētajos pasākumos. Bijušie vadītāji: Erna Belsone, Ada Jurjāne.
2003.gadā 1.vieta Koru karos starp Latvijas senioru koriem.
Ikgadējā koru skate – tā ir kolektīva atskaite par gada darba rezultātiem. Vienmēr ir iegūts augsts vērtējums – 1.-2.pakāpe.
Koris ir veicis koncerttūres ārpus Latvijas: vairākkārt uz Tallinu, lai piedalītos draudzības koncertos kopā ar senioru kori VIDEVIK.
2007.gadā – brauciens uz Daugavas Vanagu mītni “Bērzaine” Freiburgā (Vācija), kur sniedza piemiņas koncertu. Piemiņas brīža pasākums pie Zentas Mauriņas un Konstantīna Raudives atdusas vietas.
2009.gadā – ceļojums uz Zviedriju ar koncertiem dažādos Dievnamos ar plašu garīgās mūzikas programmu.
Patstāvīgi koncerti un dalība dažādos pasākumos Latvijas novados: Jūrmalā, Koknesē, Ķegumā, Bauskas pusē, Skrundā, Lazdonā, Krāslavā.
2013.gadā dalība Vispārējos dziesmu svētkos.
Moto: ar dziesmu pa dzīvi, ar pozitīvu attieksmi, nezaudējot dzīvesprieku un humora izjūtu. Mēģinājumi notiek 2 reizes nedēļā. Tie noris ar lielu atdevi no diriģenta un dziedātāju puses.
Ļoti svarīgi papildināt dziedātāju rindas visās balsu grupās, tāpēc laipni aicināti dziedātāji, kuri vairs nav jaunāku kolektīvu rindās.

Comments are closed