Skolotāju kamerkoris

Ogres Skolotāju kamerkoris, dibināts 1997. gadā. ogressko
Kora diriģente: Līga Liedskalniņa, koncertmeistare: Gunta Trasūne, kormeistars: Aija Bogdane, kora prezidents: Dainis Norītis.
Kolektīva mākslinieciskā vadītāja un diriģente no 2014. gada rudens ir Līga Liedskalniņa. Kamerkori, kurā dziedātu galvenokārt mūzikas speciālisti, 1997. gadā dibināja komponists Leons Amoliņš. 2003.-2014. gadam kora mākslinieciskā vadītāja bija Ilze Kūle.
Visu kora pastāvēšanas laiku kopā ar mums ir Ogres labākā koncertmeistare – Gunta Trasūne. Kamerkoris vairāk nekā piecpadsmit gadu laikā pieskandinājis ne tikai visdažādākās Latvijas koncertzāles un estrādes, bet uzstājies arī Šveicē, Ungārijā, Austrijā, Beļģijā, Francijā, Slovākijā, Igaunijā, Somijā, Itālijā, Polijā, Lietuvā un Čehijā.
Kolektīva repertuārā ir visdažādāko stilu un žanru skaņdarbi – latviešu tautasdziesmas un oriģināldziesmas, ārzemju komponistu laicīgās un garīgās kompozīcijas. Koris sadarbojies un veidojis kopīgas programmas ar Ventspils kamerkori, kori “Blagovest”, Alūksnes skolotāju kori “Atzele”, Ogres ģimnāzijas skolēnu kori “Gājputni”, Tumes jaukto kori, Ogres kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvu “Raksti”, bērnu deju kolektīvu “Pīlādzītis” un J.Mediņa Mūzikas vidusskolas kamerorķestri, kā arī jaukto kori “Ogre”. Vairākos muzikālos projektos koris ir muzicējis kopā ar solistēm – Guntu Davidčuku un Andu Akmentiņu. Savukārt pēdējā laikā koncertos varam lepoties ar Ances Purmales solo.
2007. gada janvārī kamerkoris pirmoreiz savas pastāvēšanas laikā iestudēja muzikālu uzvedumu – “Ziemas pasaka”, kas saņēma ļoti lielus komplimentus gan no klausītājiem, gan vietējās preses.
Koris var lepoties ar augstiem mākslinieciskiem sasniegumiem gadskārtējās koru skatēs, gan arī ar 2. vietu XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Vidzemes koru pusfinālā un 1. vietu II Starptautiskajā Skolotāju koru festivālā – konkursā Ostrow Wielkopolski, Polijā.
Svarīgākais šajā korī ir kopā muzicēšana, tembru saplūšana vienā veselumā, un, protams, muzicēšanas prieks. OSKK liela nozīme ir visdažādākā repertuāra apguvei, kas vijas cauri gadsimtiem un visdažādākajām zemēm. Koris plāno ņemt aktīvu dalību visdažādākajos konkursos Latvijā un arī ārpus tās.
www.ogreskamerkoris.lv

Comments are closed