Ogre

Jauktais koris OGRE, dibināts 1972. gada septembrī.Koris_Ogre_vacija_2015_2
Mākslinieciskais vadītājs Jānis Zirnis, kormeistari Ineta Balode un Jānis Kokins. Kora prezidents Andris Lapsa.
1972. gada septembrī, Lielo Dziedāšanas svētku gaidās, tolaik modernajā vieglās rūpniecības uzņēmumā, pēc kombināta mākslinieciskās daļas vadītāja Gunāra Freidenfelda un diriģentu Maijas Rožlapas un Romualda Gibnera iniciatīvas dzimst jauns pašdarbības kolektīvs – trikotāžas kombināta jauktais koris. Koris tiek dibināts ar vienu mērķi – tikt uz Dziesmu svētku simtgades svinībām Rīgā, 1973. gada jūlijā. Pirmā diriģenta Romualda Gibnera vadībā jaunais kolektīvs savu uzstādīto mērķi arī sasniedz. Ar 1974./1975. g. kora vadību pārņem kora tagadējais mākslinieciskais vadītājs Jānis Zirnis.
Kora repertuārs ir vispusīgs – no dažādu laikmetu un tautu klasiskās, garīgās un tautas mūzikas līdz mūsdienu populārajai mūzikai. Pateicoties Jāņa Zirņa izcilajam džezmeņa talantam un izdaudzinātajam mūzikas ritma izjūtas nervam – koris apgūst pat džeza mūzikas izpildīšanu.

2013. gadā Dziesmu svētkos koris kvalificējās dalībai Koru karu finālā iegūstot augsto 12.vietu;
2014. gadā koris piedalījās Pasaules koru olimpiādes atklāšanās koncertā un lielkoncertā.
2015. gada aprīlī, kopā ar kamerkori “Muklājs” un Jaukto kori “Sidrabe” tika atskaņota G. Puccini “Messa di Gloria”.

Bez dalības dažādos Latvijas pasākumos, koris “OGRE” piedalās dažādos starptautiskos koru konkursos: 2013. gadā X Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls “Sudraba zvani”, koru un vokāloansambļu konkurss Daugavpilī, Latvijā. 2014. gadā Pasaules koru olimpiāde Rīgā, Latvijā – zelta diploms un uzvarētāja tituls Atklātā konkursa kategorijā “Folklora”.

Tāpat koris sniedzis dažādus koncertus un piedalījies festivālos Latvijā, gan ārpus tās: 2009. gadā Starptautiskā festivālā Musichoridanse Francijā. 2012. gadā XIII Vispārējos latviešu dziesmu svētkos ASV kā oficiālais Latvijas koru pārstāvis. Šo svētku ietvaros, koris sniedza divus koncertus gan Čikāgā, gan Milvokos.

Koris “OGRE” ir vienīgais no Latvijas koriem, kas piedalījies visos Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmu svētkos, kuru dibinātājs un idejiskais tēvs ir Imants Kokars. Kora dziedātāji vienmēr ir sirdī un garā jauni. Uz kori labprāt nāk jauni dziedātāji, un viņi ir kora cerība un nākotne. Dziedāšana korī ļauj piedzīvot to svēto atklāsmi, svētuma sajūtu, Dziesmu svētku korī ieejot iekšā, par kuru zina stāstīt dzejnieks Imants Ziedonis: “Reiz tur ar filmēšanas grupu bijām… Es sajutu, ka man mati ceļas stāvus, jā, ceļas stāvus… Lielais koris dzied, un es kā enerģijas bumbā esmu iekšā, tādā milzīgā akumulatorā, kaut kas kosmisks. Kāpēc dziedātāji tai korī, visu dienu nīkdami, nenogurst? Tad es sapratu, kāpēc viņi nenogurst. Viņi tīrā enerģijas ķīselī dzīvo.”

Šajā sezonā koris devās uz Eiropas kora olimpiādi Magdeburgā, Vācijā, kur startēja olimpiādes Čempionu līgā divās kategorijās – “Garīgā mūzika” un “Folklora”. “Garīgās mūzikas” kategorijā koris ieguva Sudraba medaļu, “Folklorā” – Zelta medaļu.
Tāpat piedalījās Baltijas un Ziemeļvalstu Dziesmusvētkos, Dobeles Dziesmusvētkiem – 145, Ogres pilsētas mūzikas svētkos, kas veltīti Emīlam Dārziņam, Rainim un Aspazijai.

Comments are closed