18. novembrī atklās Mārtiņa Vilipsona izstādi “Ar dabu uz Tu”

Mārtiņš Vilipsons: “ĪSTĀ DABA SĀKAS TUR KUR CILVĒKS KĀJU NAV SPĒRIS”

18. novembrī 18.00 Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Izstāžu zālē aicinām uz fotogrāfa, Ogres foto kluba vecbiedra Mārtiņa Vilipsona fotoizstādes “Ar dabu uz Tu” atklāšanu.

“Laikā, kad dominē prātu tricinoši šovi un aktivitātes, fotogrāfs klusu runā par dabu un apdzied tās patieso skaistumu.  Viņa izstādē neredzam „smukbildītes”  ar saulrietu vai zeltainās rudens ainavas. Mārtiņš konsekventi neatkārto Dieva radīto skaistumu, bet liek mums saskatīt to savā interpretācijā. Tā ir izstāde, kas liek prātam padomāt un dvēselei sajust, kas ir daba ap mums”, stāsta Vitauts Mihalovskis, Ogres foto kluba vadītājs.

Mārtiņš Vilipsons – foto kluba Ogre vecbiedrs. Dabas pazinējs. Viņa ikdienas ceļi darbā un sirdslietā – fotogrāfijā – ved mežos un pļavās, cilvēka neskartā un nesamaitātā vidē.

“Dabai ir savs alfabēts, sava gramatika”, uzsver Vilipsons,  “daba jāaizsargā to atstājot neskartu, nekopjot un neiejaucoties ar savu cilvēcisko plānu tās norisēs un lietu gaitā. Dabiska vide ir mežonīga”.

Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Ojārs Spārītis Mārtiņa Vilipsona foto albuma  ievadā raksta: “Ne katrs, kuram ir acis, redz. Ne katrs, kuram ir fotoaparāts, prot ar to apieties. Mārtiņam Vilipsonam ir abi un viņš tos lieto par prieku sev un Dievam par godu. Bet viņam vēl ir arī trešais – jūtīga un pasaulei gaiši atvērta sirds. (…)”

 

IZSTĀDES ATKLĀŠANA  18. novembrī 18.00 ONKC Izstāžu zālē

 

Izstāde būs no 18.11.2017 – 23.11.2017

Izstādi apskatīt var stundu pirms pasākumiem Lielajā zālē vai piesakot vizīti, zvanot 650 24680.

 

Informāciju sagatavoja Dace Tribocka, Ogres novada Kultūras centra Attīstības plānošanas un projektu nodaļas vadītāja

Comments are closed